Монтана

СЕЗОН 2021/22, Втора лига, 6-ти кръг

Лудогорец II подчини Монтана в поседната минута

18 Август 2021

Лудогорец II пречупи Монтана с 1:0 с гол в последната минута на редовното време. Мачът от VI кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли". За дубъла на "орлите" в тази среща взеха участие Ихинио Марин и Клаудиу Кешеру.

Първата добра ситуация в мача за момчетата на Тодор Живондов се откри в 13-та минута. Ихинио Марин нанесе опасен удар, но вратарят на гостите Петър Петров спаси. В 30-та минута шут на Кешеру премина край вратата на съперника. Двата отбора се оттеглиха за почивка при нулево реми.

В 57-та минута влезлият като смяна Георги Чукалов обстрелва вратата на гостите, но Петров отново се справи. В 63-та минута Монтана получи дузпа. Дамян Христов обаче се намеси решително и спаси удара на Йордан Йорданов от бялата точка. В 76-та минута Клаудиу Кешеру стреля опасно, но Петър Петров отрази удара му. В 90-та минута упоритостта на разградчани бе възнаградена, след като Хюсеин Кельовлуев завърши добре акция на домакините и прати топката в мрежата за крайното 1:0.

Играхме дисциплинирано, но можем много повече, а днес не го показахме. Най-хубавото е, че взехме трите точки, въпреки че не се представихме добре, което е демонстрация на воля и характер, заяви старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

ЛУДОГОРЕЦ II -  МОНТАНА 1:0

1:0 Хюсеин Кельовлуев (90)

Лудогорец II: Дамян Христов, Кристиян Райчев, Александър Ганчев, Велислав Минков, Владислав Найденов, Илкер Будинов, Петко Цанков, Тихомир Димитров, Ихинио Марин, Цветослав Петров , Клаудиу Кешеру

Монтана: Петър Петров, Александър Башлиев, Иван Михов, Стоян Предев, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Стефан Каменов, Атанас Карачоров, Росен Кръстев, Бушентуф Идрисс, Димитър Буров