Мач център

СЕЗОН 2021/22, Втора лига, 4-ти кръг

Лудогорец II направи зрелищно реми с Ботев (Пловдив) II

9 Август 2021

Лудогорец II стигна само до равенство 3:3 с Ботев (Пловдив) II в мач от IV кръг на Втора професионална лига. Сблъсъкът между двата отбора бе атрактивен и зрелищен, а това определено се понрави на зрителите, заели местата си на стадион "Гнездо на орли". За втория отбор на клуба в тази среща играха Клаудиу Кешеру, Бернард Текпетей и Шакил Пинас.

През първите 15 минути "орлите" имаха пълно превъзходство и пропуснаха поне две чисти ситуации за гол. В 9-та минута шут на Клаудиу Кешеру премина на сантиментри от гредата. Три минути по-късно румънският голмайстор отне една топка, напредна и шутира, но отново малко не му достигна да отбележи. Седем минути по-късно разградчани откриха. Текпетей намери отлично Владислав Найденов и талантът реализира за 1:0. В 21-та минута отново Текпетей асистира, но този път на Клаудиу Кешеру, за да стане резултатът 2:0. В 29-та минута "канарчетата" върнаха един гол чрез Никола Гелин. В 35-та минута Иван Василев успя да изравни резултата, а в добавеното време гостите поведоха с 2:3, след точно изпълнен от Емил Колев пряк свободен удар. Почивката дойде при този резултат.

Още от първите секунди на втората част момчетата на Тодор Живондов притиснаха съперника в търсене на обрат. В 47-та минута Текпетей стреля опасно от фал, но над вратата. Само 3 минути по-късно Клаудиу Кешеру успя да прати топката в мрежата за 3:3. В 55-та минута нов шут на Текпетей от пряк свободен удар, премина на сантиментри от напречната греда. След 2 минути Кешеру завърши атрактивно, но топката не попадна в очертанията на вратата. В 70-та минута тежък удар на Петър Георгиев профуча над горната греда. В 78-та вратарят на пловдивчани Християн Славков с мъка отрази шут от дистанция на Бранимир Костадинов. До края на срещата "орлите" продължиха да атакуват, но до други добри ситуации за попадение не се стигна.

Като треньор няма как да съм доволен, след като от 2:0, допуснахме съперникът да ни поведе с 2:3. За пореден път наши грешки предопределиха крайния резултат от срещата. Предстои ни много работа, особено в дефанзивен план, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II  -  БОТЕВ (ПЛОВДИВ) II   3:3

1:0 Владислав Найденов (16)
2:0 Клаудиу Кешеру (21)
2:1 Никола Гелин (29)
2:2 Иван Василев (35)
2:3 Емил Колев (45 + 1)
3:3 Клаудиу Кешеру (52)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Велислав Минков, Александър Ганчев, Шакил Пинас, Цветослав Петров (капитан), Тихомир Димитров, Илкер Будинов, Бернард Текпетей,  Владислав Найденов, Клаудиу Кешеру

Ботев (Пловдив) II:  Християн Славков, Димитър Балинов, Марио Младеновски, Иван Иванов,  Венцислав Богданов, Димитър Пройчев, Пламен Цончев, Благовест Данчев, Никола Гелин, Емил Колев, Иван Василев