ВЛАДИСЛАВ НАЙДЕНОВ 59´
КЛАУДИУ КЕШЕРЮ 77´

4 : 1

Етър (Велико Търново)

22´ ПЕТКО ЦАНКОВ (автогол)
Стадион "Гнездо на орли", Разград

Етър

СЕЗОН 2021/22, Втора лига, 2-ри кръг

Лудогорец II прегази Етър с 4:1

30 Юли 2021

Лудогорец II направи много силен мач срещу доскорошния член на елита Етър Велико Търново и го разгроми с 4:1. Мачът от  II кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли". С младите таланти на терена излезе Клаудиу Кешеру, който се отличи с майсторски гол от центъра на терена и две асистенции.

"Орлите" откриха в 19-та минута на мача. Кешеру изведе Хюсеин Кельовлуев в чиста позиция и той не сбърка. Три минути по-късно изигралия първия си официален мач за дубъла на Шампионите Петко Цанков си отбеляза автогол и "болярите" изравниха. До края на първата част  добри ситуации за попадение имаха Цветослав Петров, Петър Георгиев и Клаудиу Кешеру, но ги пропуснаха и почивката дойде при резултат 1:1.

В 51-та минута Лудогорец  II поведе с 2:1. Хюсеин Кельовлуев центрира добре в наказателното поле, а Александър Ганчев с глава прати топката в мрежата. Осем минути по-късно Кешеру даде хубав извеждащ пас на Владислав Найденов, който с техничен удар отбеляза за 3:1. В 66-та минута Николас Фемия от Етър бе изгонен с директен червен картон за удар без топка. В 77-та минута Клаудиу Кешеру получи топката в центъра на терена, видя, че стражът на гостите Анатоли Господинов е излязъл напред и го прехвърли за 4:1.

Очаквах, че ще изиграем силен мач, но не и, че ще се стигне до толкова категоричен резултат. Благодаря на момчетата, които се раздадоха докрай. Много важна роля за успеха изигра Клаудиу Кешеру. Видя се какво голямо значение има индивидуалната класа. Що се отнася до грешките в играта, явно не сме успели да ги изчистим, щом си отбелязахме автогол. Никой обаче не е застрахован от това, особено пък млади играчи, като нашите, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - EТЪР  4:1

1:0 Хюсеин Кельовлуев (19)
1:1 Петко Цанков (22) - автогол
2:1 Александър Ганчев (51)
3:1 Владислав Найдено (59)
4:1 Клаудиу Кешеру (77)

Лудогорец  II:  Дамян Христов, Кристиян Райчев, Методий Стефанов, Хюсеин Кельовлуев, Велислав Минков, Александър Ганчев, Тихомир Димитров, Петко Цанков, Илкер Будинов, Цветослав Петров, Клаудиу Кешеру

Етър: Анатоли  Господинов, Атанас Кръстев, Даниел Младенов, Здравко Запрянов, Кольо Станев, Кристиян Кънчев, Ловре Кнежевич, Мариян  Иванов, Радослав  Апостолов, Хосе Чембърс, Яни  Пехливанов