Мач център

СЕЗОН 2015/16, A група, 20-ти кръг

Лудогорец лети за 2:0 на „Тича“

12 Декември 2015

Лудогорец ще зимува на върха в "А" група. "Орлите" изиграха много силен мач и победиха Черно море като гост с 2:0. Попаденията отбелязаха Кафу и Кешерю през второто полувреме. Това бе втори успех над „моряците“ на „Тича“ този сезон след 3:2 през август.

Георги Дерменджиев пък направи един единствена промяна в своя състав и тя бе наложителна. Заради наказание срещата пропусна Йордан Минев, а на неговото място излезе португалецът Витиня. Останалите 10 човека бяха същите, които разбиха Берое с 5:0, треснаха Ботев с 1:0 и надиграха, но изпуснаха Литекс за 1:1.

Двата отбора не се бавиха много атаките пред двете врати се заредиха една след друга. В 4-ата минута Натанаел подаде към Кешерю, който обаче не успя да отправи удар. Малко след това Курьор изведе отлично Бурабия. Французинът би слабо, но Владо Стоянов не успя да улови топката. При повторния си изстрел, Бурабия не успя да уцели вратата. В 10-ата минута Курьор се озова сам срещу Владо Стоянов, но вратарят не трепна и изби неговия удар.

След кратко затишие пред двете врати, в 34-ата минута Черно море отново погледна към вратата на Лудогорец. Симеон Райков би страхотен удар от около 25 метра, но Владо Стоянов бе на мястото и се справи. Най-чистото положение за разградчани през първата част се откри в 40-ата минута. Тогава Натанаел центрира отляво, Кешерю стреля с глава, топката се отби в коляното на Кулибали и бе на път да излъже Георги Китанов, който обаче майсторски изби.

Черно море започна второто полувреме с три поредни корнера в своя полза, след които които не се стигна до нищо интересно. В 49-ата минута Марселиньо поде контраатака и изведе отлично сам срещу Китанов Джонатан Кафу. За бразилеца не бе проблем да преодолее вратаря и да вкара 1:0. След попадението отборът на Георги Дерменджиев пое контрола над мача и за играчите на Черно море бе трудно да организират добри атаки. В 60-ата минута Натанаел би фаул в стил "Роберто Карлуш", но не уцели вратата. Секунди след това най-добрия на терена Марселиньо стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата. В 62-ата минута интригата в срещата приключи. Светльо Дяков подаде чудесен дълъг пас към Марселиньо, който свали към Кешерю. Румънецът отигра много майсторски топката и я прати във вратата на Китанов - 2:0 за шампионите.

След второто попадение играчите на Черно море се втурнаха в атаки. Така в 78-ата минута Симеон Райков би от фаул, но Владо Стоянов изби в корнер. След неговото изпълнение, Райков качи топката на главата на Кулибали, който би, но Стоянов отново се справи блестящо и спаси. В продължението на срещата отново стана горещо пред вратата на Лудогорец. В основната на всичко отново бе Райков. Той удари греда директно от фаул, а при добавката на Стенио, Владо Стоянов спаси.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Джонатан Кафу (49)
0:2 Клаудиу Кешеру (62)

Черно море: Георги Китанов, Даниел Георгиев, Мамуту Кулибали, Стенио Душ