Стадион "Гнездо на орли", Разград

СЕЗОН 2020/21, Втора лига, 11-ти кръг

Лудогорец II разгроми с 4:1 Септември (Симитли)

26 Октомври 2020

Лудогорец II изигра поредния си силен мач и разгроми с 4:1 Септември (Симитли). Два гола отбеляза празнуващия имен ден Димитър Митков. Двубоят от XI кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Срещата не започна добре за момчетата на Тодор Живондов. В 12-та минута защитата в зелено не се справи добре с пробив на Запро Динев, а Китан Василев бе най-съобразителен и отбеляза за 0:1. Пет минути по-късно тежък шут на Димитър Митков разтърси напречната греда над Чарлз Тейлър. В 24-та минута обаче централният нападател не сгреши и прати топката в мрежата за 1:1. Натискът на разградчани се усили и при една опасна тяхна атака груб фал на Николай Стоилков доведе до директен червен картон в 41-та минута на двубоя. В добавеното време на първата част Хюсеин Кельоглуев изведе Димитър Митков зад отбраната и таранът хладнокръвно реализира за 2:1.

В началото на второто полувреме "орлите" вкараха трети гол. Още в 47-та минута Ерол Дост намери добре Илкер Будинов и с той с премерен удар завъртя топката в далечния ъгъл. Пет минути пред края на редовното време влезлият като смяна Георги Чукалов бе точен за крайното 4:1.

Постигнахме убедителен и заслужен успех. Момчетата показаха воля и желание, играха с настроение. Разбира се, има още много какво да се желае, защото този отбор има далеч по-голям потенциал, заяви след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ)  4:1

0:1 Китан Василев (12)

1:1 Димитър Митков (24)

2:1 Димитър Митков (45 + 1)

3:1 Илкер Будинов (47)

4:1 Георги Чукалов (85)

Лудогорец 2: Дамян Дамянов, Шоко, Ерол Дост, Иван Йорданов (капитан), Тихомир Димитров, Димитър Митков, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров, Бранимир Костадинов, Петър Генчев, Илкер Будинов

Септември Симитли: Чарлз Тейлър, Кристиян Михайлов (капитан), Евгени Тунтев, Борислав Вакадинов, Владимир Гогов, Николай Стоилков, Илия Карапетров, Запро Динев, Ивайло Михайлов, Китан Василев, Руслан Иванов