Литекс

СЕЗОН 2020/21, Втора лига, 3-ти кръг

С 10 души Лудогорец II отстъпи на Литекс (Ловеч) с 0:1

19 Август 2020

След като игра цяло полувреме с човек по-малко, Лудогорец II отстъпи на Литекс (Ловеч) с 0:1. Мачът от III кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Двата отбора влязоха здраво в мача още след началния сигнал. Въпреки откритата им игра обаче головите положения през първото полувреме липсваха. Ситуацията, която до голяма степен предопредели изхода от сблъсъка, бе втория жълт, респективно червен картон, който главният съдия Иво Андреев вдигна на Иван Йордансов в добавеното време преди почивката. Първото официално предупреждение бе за задържане с ръце, а второто след единоборство в центъра на терена.

С човек повече гостите започнаха по-активно втората част и в 73-та минута успяха да стигнат до попадение. Отбеляза го Иван Митрев. След гола "орлите" се вдигнаха на щурм и бяха близо до гола след няколко опасни центрирания и разбърквания в наказателното поле на Литекс. Никой от играчите в зелено обаче не успя да нанесе решителния удар. Най-чистото положение за разградчани бе в 76-та минута, когато Хюсеин Хюсеинов центрира в наказателното поле, а Димитър Митков засече добре с глава, но над горната греда.

Доволен съм от дисциплината, себераздаването и изпълнението на тактическите задачи. Цяло полувреме с човек по-малко ни бе изключително трудно. Липсва ни и класа, за да се справяме по-добри в такива моменти, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЛИТЕКС  0:1

0:1 Иван Митрев (73)

Лудогорец II: Владимир Русанов, Бранимир Костадинов, Георги Чукалов, Ерол Дост, Петър Генчев, Тихомир Димитров, Иван Йорданов /капитан/, Димитър Илиев, Цветослав Петров, Илкер Будинов, Димитър Митков

Литекс: Станислав Нисторов, Петър Петров, Олег Димитров /капитан/, Християн Петров, Иван Иванов, Галин Минков, Николай Янков, Добромир Бонев, Иван Митрев, Радослав Живков, Петър Христов