Локо (Г. О.)

СЕЗОН 2015/16, Купа на България, 1/8 финал

Лудогорец аут от турнира за Купата след 0:1 в Горна Оряховица

29 Октомври 2015

Лудогорец отпадна от турнира за Купата на България. „Орлите“ загубиха с 0:1 гостуването си на Локомотив в Горна Оряховица. Голът падна в самото начало на мача, а до края шампионите така и не намериха верния път към вратата на съперника.

Още в 4-ата минута Красен Трифонов центрира отляво от фаул и защитникът Иван Пенев с глава прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Владислав Стоянов. Гостите реагираха като ужилени и подложиха на постоянни атаки горнооряховската врата. Опасен удар на Сисиньо в 13-ата минута бе избит от вратаря Пламен Колев. В 25-ата минута Кафу навлезе в наказателното поле и Иван Пенев отби топката към собствената си врата, но стражът на Локомотив се намеси решително. Вандерсон напредна и стреля опасно, но Колев отново показа, че днес е неговия ден и се справи. Единственото положение, освен гола за „железничарите“, бе в 29-ата минута, когато Байдаков бе съборен пред наказателното поле и Красен Трифонов от фаул принуди вратаря Стоянов да вади в корнер.

На почивката треньорът на Лудогорец Едуард Ераносян направи двойна смяна, като пусна на терена двете си звезди Марселиньо и Клаудиу Кешерю. В 52-рата минута реферът Николай Йорданов показа втори жълт картон на Йордан Апостолов. Лудогорец засили натиска и действията се развиваха изцяло в полето на Локомотив. Удар на Кафу в 58-Сашо Ангелов пък извади и тримата си нападатели - Байдаков, Кънев и Трифонов, като на тяхно място пусна дефанзивни играчи. Опасно центриране на Марселиньо в 78-ата минута бе боксирано от вратаря Колев. „Железничарите“ имаха шанс да решат всичко минута преди края, когато трима техни играчи излязоха срещу един защитник, но завършващият пас на Атанас Димитров не бе точен. Буквално в последните секунди пред Лудогорец се откри нов шанс за изравняване, след като реферът Николай Йорданов даде фаул на линията на наказателното поле фронтално срещу вратата на Локомотив. Марселиньо обаче стрела слабо по земя в стената.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Иван Пенев (4)

Локомотив (Горна Оряховица): Пламен Колев, Иво Харизанов, Мариян Иванов, Иван Пенев, Йордан Апостолов, Атанас Фиданин - к, Мартин Райнов, Милен Желев, Димитър Байдаков (80 -Антоний Балъков), Тихомир Кънев (50 - Ивайло Михайлов), Красен Трифонов (70 - Атанас Димитров)

Старши треньор: Сашо Ангелов

Лудогорец: Владислав Стоянов - к, Сисиньо, Лукас Саша, Александър Александров, Браян Ангуло (66 - Витиня), Андрей Препелица, Абел Анисе, Вандерсон, Джонатан Кафу, Александър Василев (46 - Марселиньо), Джоди Лукоки (46 - Клаудиу Кешеру)

Старши треньор: Едуард Ераносян

Стадион: „Локомотив”, Горна Оряховица

Съдия: Николай Йорданов

Жълти картони: Вандерсон, Лукас Саша, Александър Василев (Лудогорец); Тихомир Кънев,

Мариян Иванов, Йордан Апостолов, Пламен Колев, Иван Пенев (Локомотив)

Червени картони: Йордан Апостолов (Локомотив)