Спартак (Пл)

СЕЗОН 2019/20, Втора лига, 20-ти кръг

Лудогорец II с втора пролетна победа

24 Февруари 2020

Лудогорец II записа втора поредна победа през пролетния полусезон. Момчетата на Тодор Живондов подчиниха в Плевен с 1:0 местния Спартак в мач от XX кръг на първенството във Втора лига.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, като действията се развиваха предимно между двете наказателни полета, а ситуации за гол липсваха. Закономерно почивката дойде при нулево равенство.

През второто полувреме "орлите" продължиха да играят спокойно и уверено, като търпеливо търсеха път към вратата на съперника. В 73-та минута влезлият като смяна Цветослав Петров даде хубав пас по десния фланг за Хюсеин Хюсеинов. Последва прострелно центриране успоредно на голлинията. Вратарят Станислав Антонов изби, но Димитър Митков стигна първи до топката и я прати в мрежата. Разградчани можеха да открият резултата и по-рано, но Митков и Бранимир Костадинов пропуснаха от изгодни ситуации.

Доволен съм от спечелените три точки и от подхода ни към силния вятър. Момчетата спазиха указанията, браниха се сигурно и дочакаха момента за нанасяне на решителния удар, коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ЛУДОГОРЕЦ II    0:1

0:1 Димитър Митков (73)

Спартак Плевен: Станислав Антонов, Станислав Иванов, Кристиян Григоров, Лъчезар Ковачев, Николай Христов, Ивайло Иванов, Ивайло Раденцов, Раиф Мурадов, Стивън Славков, Димитър Димитров (59 - Преслав Антонов), Андриян Димитров

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Илкер Буденов, Хюсеин Хюсеинов (82 - Тихомир Димитров), Преслав Петров, Методий Стефанов (64 - Цветослав Петров), Петър Караангелов, Петър Генчев, Димитър Илиев, Иван Йорданов (76 - Велислав Минков), Бранимир Костадинов, Димитър Митков