Ботошани

СЕЗОН 2019/20, Контроли, А отбор

Шверчок блести в последната контрола на Лудогорец

27 Юни 2019

Лудогорец приключи лятната си подготовка с успех. Ден след тежкото поражение с 0:3 от украинския гранд Шахтьор Донецк, „орлите“ удариха честия си спаринг партньор – Ботошани с 2:1. Съперникът завърши на 8-ото място в румънския елит през миналия сезон.

Треньорът на „орлите“ Стойчо Стоев бе дал шанс за изява от първата минута на много от по-младите играчи като Иван Йорданов, Доминик Янков, Венци Керчев и Давид Рибейро. Първи минути записа и Яцек Гуралски, който лекуваше контузия.

Първото положение в срещата се откри пред Лудогорец. Първо Якуб Шверчок стреля мощно от около 20 метра, но стражът на румънците Пап изби. След това Керчев отново намери полския таран, който обаче би над вратата. В 26-ата минута шампионите направиха отлична атака. Скоростта на Джоди Лукоки отново се оказа решителна и той излезе срещу вратаря на Ботошани. Вместо обаче да подаде на непокрития Давид Рибейро, конгоанецът реши да бие с левия крак и ударът му бе блокиран. В 33-ата минута Лудогорец бе много близо до гол. Лукоки центрира перфектно от корнер, капитанът в тази среща Георги Терзиев се извиси и би с глава, но вратарят на Ботошани Пап блесна с невероятно спасяване.

В 44-ата минута „орлите“ откриха резултата. Рибейро намери Шверчок в наказателното поле. Полякът овладя отлично кълбото с левия крак, прехвърли го на десния пред погледа на Чиндриш и с мощен изстрел не остави шансове на Пап – 1:0.

През втората част темпото на игра спадна. Ботошани изравни в 63-ата минута. Тогава играчите на Лудогорец не се наредиха добре при корнер, Венци Керчев не успя да избие и за Мирон отблизо не бе проблем да реализира. 60 секунди по-късно „орлите“ отново поведоха. Шверчок с физика преодоля капитана на румънците и със силен изстрел прати кълбото в мрежата на Ботошани – 2:1. След това стражът на Лудогорец Пламен Илиев трябваше да се прояви при мощен удар от средна дистанция на Пифтор и го стори добре. В 83-ата минута пред Светослав Ковачев се откри добра възможност, но младокът не успя да отбележи. Малко преди края Давид Рибейро блесна с индивидуален рейд, но в опита си да вкара технично, бе спрян от стража на Ботошани. След това удар пробва и Ерол Дост, но той не попадна в целта.

Утре на обяд разградчани се прибират в България, където ще започнат подготовка за двубоя за Суперкупата срещу Локомотив (Пд), който ще се проведе на 3 юли на стадион „Васил Левски“. Двубоят срещу Ботошани бе наблюдаван от собствениците на клуба Кирил и Георги Домусчиеви.