Арда

СЕЗОН 2018/19, Втора лига, 25-ти кръг

Лудогорец II отстъпи на Арда с 0:1

21 Април 2019

Лудогорец II загуби от Арда Кърджали с минималното 0:1. Срещата от XXV кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Момчетата на Радослав Комитов направиха хубав мач, въпреки поражението. Те се противопоставиха мъжки на своя по-опитен съперник, като демонстрираха много от атрактивните елементи на стила, характерен за клубната футболна философия.

През първото полувреме гостите от Кърджали създадоха повече ситуации за гол. Дани Наумов трябваше да се намесва решително в 15-та, 16-та и 17-та минута. Младият вратар на "орлите" отрази последователно удари на Деян Лозев, Ернест Грвала и Веселин Марчев. Лудогорец II отговори в 31-та минута, когато Доминик Янков стреля опасно, но топката премина край вратата на Иван Караджов. В добавеното време шут на Венцислав Христов срещна горната греда.

Втората част започна добре за гостите, които поведоха с 0:1 в 49-та минута. Попадението стана малко куриозно, като шут на играч в синьо се отби в гърба на падналия Венцислав Христов и влезе в мрежата. В 58-та минута Наумов се справи отлично с откъсналия се сам срещ него Иван Коконов. Четири миниту по-късно стражът на разградчани акробатично извади тежък шут на Ивайло Найденов. След тази ситуация възпитаниците на Комитов наложиха сериозен превес в играта и притиснаха гостите. Направилият силен мач Ивайло Климентов открадна една топка от Васил Добрев, нахлу в наказателното поле и стреля, но бе скъсил много ъгъла и Караджов спаси. Четири минути по-късно Доминик Янков скочи най-високо за една центрирана в наказателното поле топка и я засече с глава. Караджов имаше късмет в тази ситуация и със сетни сили отрази. Три минути по-късно влезлият като смяна Цветослав Петров намери Хюсеин Хюсеинов около дъгата на наказателното поле, но бързакът стреля край вратата. В 77-та минута Климентов нахлу мощно отляво в пеналта и даде остър пас по тревата. На метър от вратата Цветослав Петров успя да сложи крак, но топката се отби в тялото на футболист на Арда и излезе в корнер. В добавеното време се стигна до най-спорната ситуация в двубоя. Климентов дриблира между защитниците в синьо и бе повален в наказателното поле. Главният съдия Иван Пенчев обаче не посочи бялата точка, а му вдигна жълт картон за симулация. Той бе втори за халфа и разградчани останаха с човек по-малко на терена.

Не съм доволен само от резултата. Момчетата се представиха на ниво и ги поздравявам за това. Да, допуснахме някои грешки, но радващото е, че от мач на мач това се случва все по-рядко. Вярно е, че вече играхме с най-силните тимове в групата, но и срещите, които ни предстоят, няма да са никак леки, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

ЛУДОГОРЕЦ II  - АРДА (КЪРДЖАЛИ)  0:1

0:1 Венцислав Христов (49)

Лудогорец II: Даниел Наумов, Илкер Будинов, Ивайло Климентов, Иван Йорданов, Олег Димитров, Методий Стефанов (57 - Цветослав Петров), Преслав Петров, Ерол Дост, Давид Рибейро (44 - Хюсеин Хюсеинов), Димитър Илиев, Доминик Янков (80 - Георги Стоянов)

Арда (Кърджали): Иван Караджов, Деян Лозев, Атанас Кръстев, Пламен Крумов, Васил Добрев, Ивайло Найденов, Вълчан Чанев (68 - Митко Плахов), Веселин Марчев, Ернест Грвала (63 - Мехмед Осман), Иван Коконов, Венцислав Христов (78 - Лукас Мартинс)

Жълти картони: Ивайло Климентов, Иван Йорданов (Лудогорец II), Иван Караджов, Деян Лозев, Митко Плахов (Арда)

Червен картон: Ивайло Климентов (Лудогорец II)