ЦСКА-София

СЕЗОН 2018/19, Първа лига, 28-и кръг

Лудогорец изпусна ЦСКА-София

6 Април 2019

Лудогорец и ЦСКА-София завършиха 0:0 в дербито на XVIII кръг на Първа лига. Така шампионите остават на върха в класирането с три точки преднина пред съперника от София.

През първото полувреме гостите имаха две положения, които бяха спасени блестящо от Ренан. В 2-ата минута Евандро се откъсна сам срещу вратаря леко отляво и стреля, но бразилският страж се намеси страхотно. Малко след това Рубен Пинто проби отдясно и центрира към Евандро, който стреля от въздуха, но Ренан отново бе на мястото си и се намеси решително.

След почивката на терена имаше един отбор - Лудогорец. Влизането на Адриан Попа се оказа решително и атаките на шампионите вещаеха опасности пред вратата на ЦСКА-София. Вандерсон можеше да отбележи в 64-ата минтута, но ударът му излезе в аут. Пет минути по-късно "орлите" като по чудо не откриха резултата. Лукас Саша бе изведен от Попа и стигна до аутлинията около границата на малкото наказателно поле. Последва прострелно центриране, което се отклони в крака на Бодуров и топката се насочи към мрежата на гостите, но за техен късмет се отби в тялото на намиращия се на голлинията Турицов. Секунди по-късно Попа преодоля Жеферсон и подаде към непокрития Вандерсон. Бразилецът стреля от 7-8 метра, но Черниаускас някак изби, а Кешерю не успя да вкара при добавката. В 77-ата минута нова опасна атака на Лудогорец завърши с шут на Антон Недялков, Пинто скочи с гръб към него и изби. Разградчани поискаха дузпа за игра с ръка на червения халф, но реферът отсъди корнер. Десет минути по-късно Кешерю прати топката в мрежата на червените след акробатичен шут, но попадението бе отменено поради засада. До края на срещата Лудогорец търсеше попадение, с което да спечели срещата, но в крайна сметка ЦСКА-София оцеля и спечели точка при гостуването си в Разград.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 0:0

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Драгош Григоре, Козмин