Локо (Сф)

СЕЗОН 2018/19, Втора лига, 18-ти кръг

Лудогорец II загуби на старта от Локомотив (София) с 0:3

24 Февруари 2019

Лудогорец II загуби с 0:3 първия си мач от пролетния полусезон срещу Локомотив (София). Двубоят от XVIII кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадиона в комплекса "Гнездо на орли".

Първата добра ситуация за гол се откри пред "орлите" в 11-та минута, но след корнер Димитър Митков стреля край вратата. В 26-ата минута Локомотив поведе с 0:1. Точен бе Марио Петков. В 41-та минута гостите успяха да стигнат и до втори гол. Отбеляза го Цветомир Вачев. При този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

През второто полувреме Лудогорец II се опита да се върне в мача, но "железничарите" се бяха затворили добре. В 70-та минута Ивайло Климентов засече с глава едно центриране от фланга, но Любенов без проблеми улови. В 75-та минута, след грешка в отбраната на разградчани, Цветомир Вачев отбеляза втория си гол за 0:3. До края на срещата добра възможност се откри пред Ерол Дост, който отблизо се опита да засече една топка на шпагат, но милиметри не му достигнаха да отиграе ситуацията.

За жалост продължаваме да правим груби индивидуални грешки. Точно те решиха днешния мач. Като добавим и това, че пропускаме положенията си, става ясно, че трябва да работим много, за да постигаме положителни резултати, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Галин Иванов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)  0:3

0:1 Марио Петков (26)

0:2 Цветомир Вачев (41)

0:3 Цветомир Вачев (77)

Лудогорец II: Даниел Наумов (капитан), Илкер Будинов, Ивайло Климентов (78 - Цветослав Петров), Димитър Митков, Иван Йорданов, Доминик Янков, Преслав Петров, Георги Вълчев, Димитър Илиев (63 - Хюсеин Хюсеинов), Ерол Дост, Давид Рибейро  (52 - Методий Стефанов)

Локомотив (София): Александър Любенов, Марио Петков, Красимир Милошев (69 - Александър Горанов), Джихат Кямил (86 - Исмаел Слити), Евгени Зюмбулев, Мартин Василев, Тодор Чаворски (79 - Илиян Стефанов), Христос Контохристос, Цветомир Вачев, Владислав Романов (капитан), Александър Александров