Мач център

СЕЗОН 2018/19, Купа на България, 1/16 финал

Лудогорец отстрани Несебър за Купата на България

26 Септември 2018

Лудогорец се класира на 1/8-финала в турнира за Купата на България, след като отстрани Несебър. Шампионите победиха втородивизионния тим с 3:1 като гост и очакват следващия си съперник, който ще стане ясен на жребия в петък.

В Несебър домакините поведоха в резултата в 26-ата минута. Тогава Пюскюлю засече с глава центриране отляво. Лудогорец изравни в 36-ата минута, когато Жоао Пауло се пребори за една топка в наказателното поле и отбеляза. Пълният отбрат стана факт в 64-ата минута. Тогава Георги Терзиев отбеляза класив гол след ефектна асистенция на Рафаел Форстър. Три минути преди последния съдийски сигнал блесна талантът на влезлия като резерва Доминик Янков. Халфът от школата на Лудогорец проби отляво в пеналта на домакините и пусна страхотен пас към Лукоки, който фиксира крайния резултат.

НЕСЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Нуретин Пюскюлю (26')
1:1 Жоао Пауло (36')
1:2 Георги Терзиев (64')
1:3 Джоди Лукоки (87')

Несебър: Петко Пацов, Нуретин Пюскюлю, Николай Дамянов, Джунеит Али, Симеон Баев, Галин Димов, Атанас Ташолов, Иван Михайлов (75 - Трайо Грозев), Николай Дросев, Жак Пехливанов (46 - Радослав Апостолов), Реджеб Халил

Лудогорец: Хорхе Брун, Антон Недялков (63 - Натанаел), Цветомир Панов, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Лукас Саша, Мей Махлангу, Густаво Кампаняро (72 - Доминик Янков), Димо Бакалов, Джоди Лукоки, Жоао Пауло

Жълти картони: Галин Димов (Несебър); Джоди Лукоки (Лудогорец).