Мач център

СЕЗОН 2015/16, A група, 9-ти кръг

Кешерю блести за 2:1 над Ботев (Пд)

19 Септември 2015

Румънският национал Клаудиу Кешерю изигра страхотен мач за победата с 2:1 над Ботев (Пд). Нападателят отбеляза и двата гола за шампионите, с което не позволиха на Литекс да се откъсне на върха. Двата тима се срещат в дербито на следващия кръг. Мачът е на 26 септември в Разград. Бившият ас на Стяуа вече има четири попадения. Кешерю вкара и два гола за успеха с 3:0 над Пирин преди няколко кръга.

Румънският национал откри резултата в 15-ата минута. Марселиньо центрира от фаул в наказателното поле на Ботев, вратарят Голас изби топката в краката на Кешерю, който отблизо не сбърка. През първото полувреме "орлите" имаха тотално превъзходство, като румънският нападател на два пъти можеше да отбележи втори гол. Пловдивчани пък не затрудниха сериозно Милан Борян, който получи контузия, довела до смяната му с Георги Аргилашки през второто полувреме.

То започна с поредното положение пред вратата на Ботев, спасено от Голас. В 55-ата минута "канарчетата" изравниха. След центриране от корнер Лъчезар Балтанов с глава направи Борян безпомощен. Малко след това дебютантът в "А" група Венцислав Керчев, който остана на терена 90 минути, спаси чист гол, след като парира с тяло удар на Алекс Колев. Последваха още две добри атаки на гостите, но защитата на Лудогорец и влезлият като резерва вратар Георги Аргилашки се справиха. Марселиньо можеше да отбележи за 2:1 от фаул в 81-ата минута, но шутът му по земя срещна гредата. 120 секунди по-късно Кешерю заби второто и победно попадение за шампионите. Вандерсон проби и стреля силно към вратата, Голас изби, но при добавката румънецът бе безпогрешен - 2:1.

Изигралият 90 минути като централен защитник Венцислав Керчев е набор 1997 г. Със силните си игри във всички национални гарнитури, Лудогорец U21 и Лудогорец II Керчев заслужи мястото си в състава на Едуард Ераносян по правилото за един футболист до 21 години. С отиграванията си бранителят, който е от самото начало в школата на шампионите, се понрави на публиката, която го изпрати с аплодисменти.

Бившият треньор на Лудогорец Георги Дерменджиев изгледа двубоя от официалната ложа на стадиона. Заедно със семейството си той бе на гости на клуба.

Лудогорец – Ботев 2:1

1:0 Клаудиу Кешеру (15)
1:1 Лъчезар Балтанов (55)
2:1 Клаудиу Кешеру (83)

ЛУДОГОРЕЦ: 26.Милан Борян (71-31.Георги Аргилашки), 37.Венцислав Керчев, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 88.Вандерсон, 30.Андрей Препелица, 93.Върджил Мисиджан (89-92.Джоди Лукоки), 4.Сисиньо, 84.Марселиньо, 22.Джонатан Кафу (63-12.Абел Анисе), 28.Клаудиу Кешерю

Треньор: Едуард Ераносян

БОТЕВ (ПД): 1.Виктор Голас, 66.Орлин Старокин, 6.Даниел Златков, 22.Пламен Николов, 11.Йордан Христов, 24.Лазар Марин, 17.Лъчезар Балтанов, 88.Милен Гамаков (85-20.Николас Варела), 96.Даниел Генов (59-91.Рихави Кифуети), 8.Божидар Васев, 9.Александър Колев (73-99.Жоел Чибамба)

Треньор: Ермин Шиляк