Добруджа

СЕЗОН 2018/19, Втора лига, 7-ми кръг

Лудогорец II и Добруджа не се победиха

15 Септември 2018

Лудогорец II и Добруджа (Добрич) завършиха 1:1 мача си от VII кръг на Втора професионална футболна лига. Мачът се игра на стадиона в комплекса „Гнездо на орли”.
В началото на срещата момчетата на Ради Здравков отстъпиха инициативата на своя съперник. В 3-ата минута Даниел Наумов трябваше да се намеси решително, за да предотврати попадение след удар на Янаки Смирнов с глава. Шест минути по-късно обаче след изпълнение на корнер Смирнов откри резултата. Голът подейства като студен душ на „орлите” и техните действия станаха по-настойчиви и опасни. Добри ситуации пропуснаха Денислав Александров, Доминик Янков, Ерол Дост и завърналият се след преотстъпването във Витоша (Бистрица) Ивайло Климентов. Резултатът обаче се запази непроменен до края на първото полувреме.
През второто разградчани се вдигнаха на щурм в търсенето на обрат. В 51 минута Георги Вълчев засече хубаво с глава, но не успя да порази целта. Последваха два опасни удара от средна дистанция на Климентов, но отново спортното щастие не бе на страната на възпитаниците на Ради Здравков. В 82-ата минута Денислав Александров заби топката в мрежата на гостите за 1:1. До края на мача „орлите” опитаха да притиснат съперника, но не стигнаха до чисти ситуации и срещата завърши с реми.

Не мога да си обясня, защо започнахме толкова плахо първото полувреме. През второто стояхме по-добре на терена и успяхме да изравним. Момчетата трябва да осъзнаят, че ако искат да станат професионалисти, трябва да са постоянни в изявите си. С оглед показаното на терена, мисля, че резултатът е закономерен.

Лудогорец  II – Добруджа (Добрич) 1:1
1:0  Янаки Смирнов (9)
1:1 Денислав Александров (82)
Лудогорец II: Даниел Наумов, Илкер Будинов (77 – Димитър Митков), Георги Вълчев, Преслав Петров, Лъчезар Ковачев, Ерол Дост (63 - Мартин Милков), Олег Димитров, Иван Йорданов (63 – Андриан Димитров), Ивайло Климентов, Денислав Александров, Доминик Янков.
Добруджа: Димитър Илиев, Николай Николаев (81 – Денис Кадир), Георги Радев, Даниел Граматиков, Ахмед Адемов, Николай Петров (58 – Георги Димитров), Илия Джамов, Беадир Беадиров, Станимир Андонов, Тодор Георгиев, Янаки Смирнов (84 – Дони Дончев).
Жълти картони: Олег Димитров (Лудогорец), Даниел Граматиков и Николай Петров Добруджа (Добрич).