ЦСКА 1948

СЕЗОН 2018/19, Втора лига, 6-ти кръг

Лудогорец II взе точка от ЦСКА 1948 след 0:0 на „Васил Левски”

31 Август 2018

Младите таланти на Лудогорец II не се дадоха на ЦСКА 1948 и си тръгнаха с точка от столицата. В първия мач от VI кръг на първенството във Втора професионална лига момчетата на Ради Здравков завършиха 0:0 с „червените” на Националния стадион „Васил Левски”.

През първото полувреме действията се развиваха предимно в средата на терена. Защитата на „орлите” действаше сигурно, а головите положения и пред двете врати бяха малко. В 31-ата минута на Даниел Наумов се справи на ниво след далечен удар на Калоян Стефанов. Закономерно двата тима се оттеглиха за почивка при нулево равенство.

През втората част след добра атака на разградчани по фланга топката бе центрирана на далечната греда, където Денислав Александров я овладя и стреля опасно, но вратарят на столичани Диян Вълков спаси с отчаян шпагат. В 62-ата минута Мариян Огнянов излезе сам срещу Наумов, но вратарят на орлите се намеси решително и не позволи топката да влезе в мрежата. В последните 15 минути на срещата възпитаниците на Ради Здравков организираха няколко бързи и опасни контраатаки, които не завършиха с попадение заради неточност при последния пас или колебание преди завършващия удар. След силен шут на Мартин Милков пък играч на ЦСКА 1948 за малко не си отбеляза автогол

Този път действахме по-затворено, отколкото е присъщо за стила ни. Защитата игра стабилно, в сравнение с някои от предишните мачове, но има още много какво да се желае от действията ни и в двете фази на играта. Можем да съжаляваме, че не развихме по-добре някои от опасните кантраатаки, които организирахме, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът на "орлите" Галин Иванов.

ЦСКА 1948 – ЛУДОГОРЕЦ II  0:0

ЦСКА 1948: Диян Вълков, Апостол Попов, Костадин Слаев (45 – Богомил Дяков), Евгени Зюмбулев, Петър Генчев, Мариян Огнянов, Николай Христов, Томислав Павлов, Калоян Стефанов (45 – Венцислав Гюзелев), Андон Гущеров (69 – Петко Петков), Светослав Диков.

Лудогорец II: Даниел Наумов, Георги Вълчев, Преслав Петков, Илкер Будинов, Денислав Александров, Олег Димитров (71 – Сердар Юсуфов), Ерол Дост, Димитър Илиев (88 – Тихомир Димитров), Доминик Янков, Иван Йорданов, Стефан Методиев (58 – Мартин Милков).

Жълт картон: Стефан Методиев  (Лудогорец II).