Славия

СЕЗОН 2018/19, Първа лига, 6-ти кръг

Лудогорец прави 0:0 със Славия

26 Август 2018

Лудогорец не успя да победи Славия на “Васил Левски” и остана на пет точки зад първото място. С футболисти, които по - рядко намират място в титулярния състав шампионите не успяха да пробият домакините, въпреки някои изгодни ситуации.

Пауло Аутори логично заложи на резерви, тъй като иска играчите му да бъдат свежи за реванша с Торпедо Кутаиси в четвъртък. От титулярите, победили с 1:0 в Тбилиси срещу Славия играха само трима – Хорхе Броун, Антон Недялков и Густаво Кампаняро. Впечатление направи фактът, че за пръв път от 5 мача в игра се завърна полският стрелец Якуб Шверчок. Извън групата бяха Марселиньо, Моци и Вандерсон, а на пейката останаха Светослав Дяков, Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешерю.
В първите минути на срещата топката бе в притежание на разградчани, но те не стигаха до нищо по-интересно пред вратата на Петков. Атаките се развиваха предимно отдясно, като се използваше скоростта на Джоди Лукоки. В 18-ата минута Шверчок засече с глава центриране на Жоао Пауло от корнер, но не успя да намери целта. Веднага след това пък Шоколаров стреля над вратата след добър пас на Велковски. Постепенно обаче темпото спадна. Частта завърши без точен удар към една от двете врати.

Второто полувреме започна с по-активни действия на Славия. Положения пред Хорхе Броун обаче нямаше. В 55-ата минута Жоао Пауло отправи истински снаряд от фаул, но Петков бе на мястото си и изби в корнер. Седем минути след това Галин Иванов би отлично с левия крак, но малко над напречната греда. В 70-ата минута „белите“ пропуснаха най-доброто положение до момента в срещата. Галин Иванов подхвана контраатака от собствената си половина, премина с топка в краката около 30 метра и изведе чудесно Славчо Шоколаров. Бившият футболист на Лудогорец би с левия крак, но Броун спаси.

В последните 20 минути на двубоя събитията се развиваха пред вратата на Георги Петков, но положения нямаше. Сртажът пък традиционно бавеше времето в последните минути, заради което получи традиционния си жълт картон.

СЛАВИЯ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Славия: Георги Петков, Александър Александров, Андреа Христов, Владислав Узунов, Галин Иванов (90+4 Димитър Буров), Георги Йомов (85 – Кристиян Пешов), Димитър Велковски, Милен Гамаков, Милчо Ангелов (80 – Цветелин Чунчуков), Славчо Шоколаров, Янис Карабельов

Лудогорец: Хорхе Брун, Антон Недялков (58 – Натанаел), Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Цветомир Панов, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Жоао Пауло, Димо Бакалов (79 – Върджил Мисиджан), Джоди Лукоки, Якуб Шверчок (75 – Клаудиу Кешеру)

Жълти картони: Димитър Велковски, Владислав Узунов, Славчо Шоколаров, Галин Иванов, Георги Петков (Славия); Джоди Лукоки (Лудогорец)