Ахмат

СЕЗОН 2018/19, Контроли, А отбор

Лудогорец отнесе Ахмат

26 Юни 2018

Лудогорец постигна престижна победа – 3:1 над руския Ахмат Грозни. В състава на шампионите ги нямаше звездите Марселиньо, Кешерю, Вандерсон, Мисиджан, Дяков и Моци. „Орлите“ направиха добра атака още в 5-ата минута. Тогава Лукоки намери с пета Лукас Саша, който се освободи и стреля от границата на наказателното поле, но твърде слабо. Шест минути по-късно Лукоки отново проби, но защитник на руснаците изби в последния момент. Малко по-късно чеченците показаха своя нрав, като Ризван Уциев извърши много грубо нарушение срещу Лукас Саша, за което получи жълт картон.

В 35-ата минута, Климентов изведе добре Лукоки отдясно, той надбяга левия бранител на Ахмат и намери непокрития Шверчок, за когото не бе проблем отблизо да реализира – 1:0! В 42-ата минута Жоао Пауло пробва фалцоф изстрел, но той не затрудни вратаря Гудиев. Играчите на Ахмат отговориха чрез Бацуев. Той отне от Доминик Янков и стреля от 25 метра, но топката срещна гредата.

В 47-ата Лукоки пак проби отдясно и подаде към Янков, чийто изстрел отблизо бе избит от стража на руснаците. В 60-ата минута Жоао Пауло изведе от дълбочина Якуб Шверчок, той финтира бранител на Ахмат и прати топката за втори път в мрежата на тима от Грозни – 2:0! Десетина минути по-късно Ахмат върна едно попадение. Точен бе Митришев, който се възползва от неубедителна намеса на Броун. Малко по-късно Шверчок отново показа класата си, но бранител на руснаците изби от голлинията. След това пък резервата Светослав Ковачев би от ляво, но стражът Городов изби в корнер.

Шверчок оформи своя хеттрик в 81-ата минута. Саша отне и подаде към поляка. Той си нагласи кълбото на десния крак и след рикошет, топката се озова в мрежата на Городов – 3:1. В 90-ата минута Светослав Ковачев удари греда.

ЛУДОГОРЕЦ - АХМАТ 3:1

1:0 Шверчок (36')
2:0 Шверчок (57')
2:1 Митришев (68')
3:1 Шверчок (81')

Лудогорец: Хорхе Брун, Цветомир Панов, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Димо Бакалов, Ивайло Климентов, Лукас Саша, Жоао Пауло (84 - Светослав Ковачев), Доминик Янков, Джоди Лукоки (69 - Лъчезар Ковачев), Якуб Шверчок.

Ахмат: Виталий Гудиев, Ризван Уциев, Родолфо Биспо, Анхел Вилкер, Олег Иванов, Одисе Роши, Антон Швец, Раванели Ферейра, Аюб Бацуев, Заур Садаев, Магомед Митришев.