Марица

СЕЗОН 2017/18, Втора лига, 30-ти кръг

С много млади футболисти Лудогорец II отсъпи на Марица с 0:2

19 Май 2018

Лудогорец II отстъпи на Марица (Пловидив) с 0:2 в домакинския си мач от последния XXX кръг на първенството във Втора професионална футболна лига. В срещата взеха участие много млади футболисти от юношеските формации на клуба, защото повечето титуляри са на разположение на Димитър Димитров в представителния тим.

През първото полувреме гостите от Пловдив бяха по-активни от момчетата на Ради Здравков и създадоха повече опасности пред вратата на Иван Атанасов. Резултатът откри Венцислав Гюзелев в 18-ата минута.

През втората част "орлите" доминираха и притиснаха съперника, но не успяха да се възползват от някои изгодни ситуации за изравняване. В 79-ата минута Марица успя да стигне до втори гол, чийто автор стана Димитър Юруков.

Доволни сме от старанието на момчетата, но няма как при липсата на опит да очакваме чудеса от тях. Очевидно е необходимо време, за да се сработят и да показват това, което могат, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II  -  МАРИЦА (ПЛОВДИВ) 0:2

0:1 Венцислав Гюзелев (18')
0:2 Димитър Юруков (79')

Лудогорец II: Иван Атанасов, Мартин Минчев, Иван Великов, Тихомир Димитров, Сердар Юсуфов (капитан), Кристиян Кънчев (62 - Стефан Методиев), Иван Йорданов, Андриан Димитров, Юнуз Юнуз (83 - Атанас Карачоров), Мехмед Мехмед (73 - Георги Стоянов), Димитър Митков.

Марица (Пловдив): Кирил Акалски, Даниел Спасов, Атанас Ташолев, Пламен Табаков, Йордан Христов, Свилен Щерев, Петър Чалъков, Костадин Дяков (капитан), Димитър Юруков (74 - Николай Колев), Венцислав Гюзелев (55 - Рангел Игнатов), Георги Георгиев (84 - Атанас Куманов).