Мач център

СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 36-ти кръг

Талантите на Лудогорец надиграха мъжете на Ботев (Пловдив) за 2:2

20 Май 2018

Децата на Лудогорец изиграха силен мач и направиха 2:2 с Ботев в последния двубой за двата тима в Първа лига. Треньорът на домакините Димитър Димитров заложи на отбор, съставен изцяло от българи. Никога до момента в мач от елита „орлите“ не бяха излизали с 11 наши сънародници. Реално това е формацията от юноши, която завърши на 9-ото място във Втора лига. Дебют в елита записаха вратарят Дамян Дамянов, който е син на бившия треньор на Локо (Сф) Валерий Дамянов, Преслав Петров, Лъчезар Ковачев, както и Георги Вълчев.

В 14-ата минута дойде първата не лоша възможност за домакините. След изпълнение на корнер, Венци Керчев върна топката към Кристиян Китов, който стреля, но над вратата. След това обаче всичко интересно бе пред вратата на Дамянов и гостите логично владееха повече топката. В 24-ата минута след добра атака Стивън Петков чукна с пета към Бризола, чийто удар обаче не намери целта. Шест минути след това Густаво Афонсо можеше да вкара красив гол от фаул, но изстрелът му срещна напречната греда. В 36-ата минута Афонсо направи отличен пробив отляво и качи топката на главата на Стивън Петков, чийто удар бе избит от Дамянов. В ответната атака Лудогорец поведе. Ивайло Климентов напредна през центъра на терена, направи двойно с Денислав Александров и с много качествен удар не остави шансове на Кайзер – 1:0! В края на първата част след грешка в защитата на Лудогорец, Фелипе Бризола се озова на добра позиция, но Дамян Дамянов отново бе на висота.

Първото положение след почивката се откри пред Лудогорец. Денислав Александров бе изведен отлично, надбяга Филипов и би, но право във тялото на Кайзер. Ботев изравни в 55-ата минута чрез резервата Дуде Ндонгала. Той изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, топката заблуди Дамян Дамянов и се озова в мрежата му – 1:1! След само 120 секунди обратът бе пълен. Автор на попадението бе Радослав Терзиев, който се възползва от подаване на Густаво Афонсо от корнер и бе най-съобразителен в наказателното поле. В 66-ата минута Стивън Петков свали към Бризола, но бразилецът не уцели вратата.

В 76-ата минута Лудогорец изравни. Резервата Димитър Илиев направи добър пробив отляво и центрира към Ерол Дост. Той би с глава току пред Марин и топката се озова в мрежата на Кайзер – 2:2. В 83-ата минута Климентов като по чудо не вкара втори гол. Той се възползва от грешка на Ради Терзиев и напредна, но ударът му срещна гредата. В ответната атака Стивън Петков направи голян пропуск отблизо. След това пък Дамянов изби мощен изстрел на Ндонгала. В последната секунда Светослав Ковачев се измъкна от защитата на Ботев, но точно преди да нанесе удар, изгуби равновесие.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:2

1:0 Климентов (37')
1:1 Ндонгала (54'