Монтана

СЕЗОН 2017/18, Втора лига, 14-ти кръг

Лудогорец II победи още един от водещите отбори в групата

3 Ноември 2017

След като в XII кръг победи категорично Ботев (Враца) с 4:1,  Лудогорец II се справи на своя стадион „Гнездо на орли“ и с доскорошния член на Първа професионална лига Монтана с 1:0. Мачът от XIV кръг премина при превъзходство на момчетата на Ради Здравков, които изпуснаха няколко отлични положения за гол. От своя страна гостите също имаха своите шансове да отбележат и да избегнат поражението.

В отбора на „орлите“ започнаха четирима футболисти от първия отбор на клуба – Форстър, Кишада, Саша и Жоао Паоло. Точно Паоло пропусна първата изгодна ситуация за гол в 11-ата минута. Шест минути по-късно опасен удар отправи и Кишада, но вратарят на Монтана Василев се справи. В 25-ата минута на стража на гостите се наложи отново със сетни сили да отбива „бразилски“ снаряд, този път отправен от Лукас Саша. До 40-минута Жоао Паоло излезе на голова позиция на три пъти, но нямаше шанс да отбележи.  В 41-ата обаче той попадна в прегръдките на съотборниците си, след като хладнокръвно отбеляза след хубаво извеждащо подаване на Сашо Василев.

Втората част започна с опасен шут на Паоло в 49-ата минута. След това положение гостите заиграха по-активно и на свой ред създадоха няколко сериозни опасности пред вратата на своите домакини, но Дани Василев и защитата не позволиха резултатът да бъде изравнен. Лудогорец II отговори с три хубави атаки между 81-ата и 86-ата минута. На върха на първата се оказа Слави Ковачев, който удари гредата. След него положения за втори гол се откриха пред Паоло и влезлият като смяна Александров, но те също пропуснаха.

В 90-ата минута Доминик Янков също бе близо до попадение, но такова все пак не падна. В третата минута на добавеното време  Монтана на два пъти създаде сериозни опасности пред вратата на Наумов, а на свой ред орлите пропуснаха последната си изгодна ситуация за втори гол в мача чрез Светослав Ковачев.

ЛУДОГОРЕЦ II - МОНТАНА 1:0

1:0 Жоао Пауло (40')

Лудогорец II: Даниел Наумов, Преслав Петров, Венцислав Керчев (к), Рафаел ФОрстър, Лъчезар Ковачев (53 - Доминик Янков), Лукас Саша (59 - Ерол Дост), Олег Димитров, Александър Василев, Светослав Ковачев, Жуниор Кишада, Жоао Пауло (83 - Денислав Александров)

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов, Тодор Георгиев, Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Борислав Балджийски (70 - Атанас Илиев), Борислав Дамянов (46 - Сергей Георгиев), Мирослав Антонов, Петър Атанасов (50 - Даниел Васев), Иван Коконов

Жълти картони: Венцислав Керчев, Александър Василев (Лудогорец II); Тодор Георгиев, Владимир Айтов, Иван Коконов (Монтана).