СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 16-ти кръг

Лудогорец би Локо Пд с 3:0 на Лаута

18 Ноември 2017

Лудогорец би с 3:0 Локо Пд на Лаута и дръпна с 4 точки на ЦСКА-София.

Димитър Димитров, който бе наказан за този двубой, остави извън групата Козмин Моци и Върджил Мисиджан. На пейката бе Светослав Дяков, а на върха на атаката се завърна Клаудиу Кешерю. Срещата бе специална за Херо. Според някои статистици, той се изравни на второто място във вечната ранглиста по брой ръководени мачове в родния елит – 411. Така Димитров е равен с  бившя наставник на ЦСКА Крум Милев. Лидер е Георги Василев с 470.

Срещата започна с атаки и от двете страни. Все пак в 7-ата минута Кешерю пробва да вкара от фаул с левия крак, но Мори Диау изби. В 14-ата минута „орлите“ поведоха. Сисиньо центрира отдясно, Везалов изби, но право във Вандерсон. Той продължи към Кешерю, който без проблеми прати кълбото в мрежата – 1:0 за гостите. Само 180 секунди по-късно интригата в срещата приключи. Лукоки центрира от корнер към първа греда, там Абел Анисе продължи към Марселиньо, който на празна врата с глава нямаше как да сбърка – 2:0 за шампионите! Локо (Пд) можеше бързо да се върне в мача. Бившият играч на Лудогорец Димо Бакалов проби отляво и стреля, но не уцели очертанията. Малко след това Бакалов перна Сисиньо с ръка. Съдията Стефан Апостолов обаче мина това само с устна забележка.

В 34-ата минута Вандерсон бе изведен зад защитата на „смърфовете“. Той пробяга над 30 метра с топка в краката, Георги Пашов обаче се хвърли на шпагат и изби удара му. Кешерю пък можеше да вкара втория си гол в мача, но изстрелът му с глава не бе точен. Десетина минути преди края на първата част Локо (Пд) бе близо до попадение. Марчев центрира от фаул, Фрикеш би с глава, но Ренан улови.

Първото по-добро положение през втората част се откри пред резервата Симеон Райков, който би с левия крак, но неточно. В 59-ата минута Аяри можеше да намали резултата след добър изстрел. Ренан обаче бе на мястото си. Веднага след това Лукоки излезе на добра позиция, но направи голям пропуск с левия крак. Последва и пореден изстрел на Бакалов, но за пореден път – неточен. В 66-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Лукоки открадна топката от Бакалов и се опита да направи пробив. Пламен Николов обаче влезе много грубо в краката му, заради което бе декориран с червен картон от Стефан Апостолов.

В 69-ата минута осветлението изгасна. Токов удар бе причината прожекторите на „Лаута“ да спрат да светят. Домакините обаче действаха бързо и след малко повече от 5 минути осветлението бе възстановено.

След като „Лаута“ светна, двата отбора си размениха по едно положение чрез Райков и Жоао Пауло. Везалов и Лукоки също пробваха да отбележат, но не успяха. Крайното 3:0 оформи Жоао Пауло в 90-ата минута. Той завърши подобаваща страхотен рейд отдясно на Джоди Лукоки.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Клаудиу Кешерю (14')
0:2 Марселиньо (17')
0:3 Жоао Паоло (90'+1)

Локомотив: Мори Диао, Георги Пашов, Димитър Везалов, Пламен Николов, Муса Мухамед, Раян Фрикеше, Игор Банович, Кхалед Аяри, Дино Мартинович (46-Симеон Райков), Димо Бакалов (77-Димитър Велковски), Веселин Марчев (55-Дани Кики)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо (46-Лукас Саша), Натанаел Пимента, Георги Терзиев, Игор Пластун, Яцек Горалски, Абел Анисе, Марселиньо (90+4 Густаво Кампаняро), Вандерсон, Джоди Лукоки, Клаудиу Кешерю (76- Жоао Паоло)

Жълти картони: Муса Мухамед, Димо Бакалов, Дани Кики (Локомотив); Сисиньо (Лудогорец)

Червен картон: Пламен Николов (Локомотив)