Левски

СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 14-ти кръг

Силен Лудогорец не остави шанс на Левски - 2:0

29 Октомври 2017

Лудогорец направи поредна крачка към защита на титлата. Шампионите удариха 2:0 Левски в мач , в който не оставиха съмнения за превъзходството си.

„Орлите“ започнаха по-активно мача и се настаниха в половината на гостите, но в крайна сметка откриха след перфектна контраатака. Това се случи в 12-ата мин. Тогава Вандерсон измъкна една топка и подаде към Марселиньо, който я прати перфектно към Мисиджан. Холандецът стреля фалцово през шпагата на Яблонски и опъна мрежата за 1:0. Попадението скова „сините“, които продължиха да се бранят и след него. Гостите разчитаха в атака единствено на дълги подавания към Серджиу Буш и някакви индивидуални действия на Обертан. Именно двамата сътвориха най-опасната атака на „сините“ в Разград. Тя дойде в 20-ата мин., когато французинът мина майсторски през Натанаел и Дяков и достави перфектна топка към Буш. Румънецът стреля елегантно от движение към далечния ъгъл, но топката мина на сантиметри от страничния стълб. Две минути след това Обертан направи нов индивидуален пробив и стреля по диагонала, но Ренан изби. Запомнете тези две минути – те бяха що-годе всичко в атака за „сините“...

След тези две ситуации Херо инструктира отбора си да играе по-предпазливо. Това прати играта в центъра, а Левски пак изпитваше затруднение да направи постепенна атака. „Сините“ разчитаха на индивидуални действия, което предварително беше обречено на провал.

В 30-ата мин. домакините организираха нова страхотна контра, която завърши с удар от въздуха на Луко, но Цветкович блокира с тяло влизащата във вратата топка. Последва корнер, а след него се стигна до нов гол във вратата на Левски. Негов автор беше Пластун. Той обаче беше отменен заради засада. Украинецът беше покрит от Мики Орачев, но Божидар Митрев беше излязъл напред и защитникът се явяваше последен и реално влизаше в ролята на вратар.

На почивката Делио Роси направи една промяна, която размести солидно отбраната. В игра на мястото на Орачев се появи Найденов, който мина отдясно на защитата, а титуляра в тази зона Цветкович – отляво.

Иначе картината на терена не се появи. Левски се опитваше да се върне в мача, но нямаше никаква представа как да го направи. Нямаше и футболни аргументи за това. „Сините“ нито можеха да организират постепенна атака, нито бързо нападение. В същото време Лудогорец действаше прибрано и разчиташе на контраатаки. В 54-ата мин. Мисиджан избяга на защитата и центрира към Вандерсон. Бразилецът стреля с глава, но Найденов блокира с тяло. Седем минути по-късно домакините поведоха с 2:0. Попадението дойде пак след контраатака, дошла отново след лошо изпълнение на пряк-свободен удар от Левски. Лукоки стигна до една топка на аутлинията и я мушна майсторски между краката на Найденов. Последва успореден пас по земя към Вандерсон, който опъна за втори път мрежата на Левски. Това попадение тотално обезвери „сините“, които можеха да поемат пи още голове до края. Най-сериозният пропуск на Лудогорец дойде в 87-ата мин., когато Горалски изведе Вандерсон перфектно, но бразилецът стреля покрай вратата.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:0

1:0 Върджил Мисиджан (11')
2:0 Вандерсон (59')

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Джоди Лукоки (92 - Густаво Кампаняро), Марселиньо (70 - Яцек Горалски), Вандерсон, Върджил Мисиджан (78 - Клаудиу Кешерю)

Левски: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Мики Орачев (46 - Ивайло Найденов), Васил Панайотов, Жорди Гомес, Антонио Вутов (58 - Жерсон Кабрал), Габриел Обертан, Роман Прохазка, Сержиу Буш (71 - Жуниор Мапуку)

Жълти картони: Върджил Мисиджан, Натанаел, Яцек Горалски (Лудогорец); Мики Орачев, Васил Панайотов, Ивайло Найденов, Жерсон Кабрал (Левски)