Стадион "Енергетик", Гълъбово

СЕЗОН 2017/18, Втора лига, 10-ти кръг

Лудогорец II с равен срещу Ботев (Гълъбово)

30 Септември 2017

Младите таланти на Лудогорец II успяха да спечелят първа точка навън в първенството на Втора професионална футболна лига, сезон 2017/2018. Мачът от X кръг в Гълъбово с местния Ботев завърши без отбелязани голове – 0:0.

Момчета на Ради Здравков изиграха едно пестеливо първо полувреме, в което се стремяха да задържат повече топката, да не допускат сериозни опасности пред своята врата и да контраатакуват при всяка възможност. Въпреки добрата игра на отбора в отбрана, домакините успяха да създадат две сериозни опасности, при които добре се намеси стражът Симеонов.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, само акциите „орлите” станаха по-опасни. При две бързи контраатаки  добри шансове за гол се откриха пред Денислав Александров и Тони Иванов, но те ги пропуснаха. Особено изгодно бе положението пред Иванов, което се разви в третата минута на добавеното време. След корнер пред вратата на Симеонов, топката бе избита към бързоногото крило, което се понесе напред, стигна до наказателното поле, преодоля бранител и стреля, но скъсилият ъгъла страж на съперника успя да избие в ъглов удар.

„Доволни сме от точката, но от играта има какво да се желае. Наистина има натрупана умора от натоварената програма напоследък, но момчетата могат много повече. Очакваме да го демонстрират в следващите мачове”, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов.

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - ЛУДОГОРЕЦ II 0:0

Ботев (Гълъбово): Мирослав Иванов, Антонио Георгиев, Димитър Трайков (66 - Стефан Неделчев), Емил Колев, Иван Винков (59 - Реджеб Халил), Иван Цачев, Илиян Капитанов (78 - Георги Кирилов), Пламен Коларов, Станислав Катранков (капитан), Стоян Кижев, Цветелин Радев.

Лудогорец II: Васил Симеонов, Сердар Юсуфов, Светослав Ковачев, Преслав Петров, Олег Димитров, Ивайло Климентов, Лъчезар Ковачев, Венцислав Керчев, (капитан), Ерол Дост (53 – Кристиян Китов), Доминик Янков (70 –  Андриян Димитров), Денислав Александров  (75 – Тони Иванов).

Жълти картони: Реджеб Халил (Ботев); Преслав Петров, Ивайло Климентов (Лудогорец II)