Мач център

СЕЗОН 2015/16, A група, 3-ти кръг

Лудогорец сгъна Левски на две

1 Август 2015

Лудогорец спечели дербито срещу Левски с 2:0 пред 5000 зрители на „Лудогорец Арена“. Головете за успеха на шампионите бяха дело на Мерселиньо и Мисиджан след почивката, когато „сините“ бяха надиграни.

В началото на мача „орлите“ по-често играха с топката, но не направиха нищо интересно пред вратата на Боян Йоргачевич. В шестата минута Марселиньо много добре изведе Чунчуков, но в последния момент Белаид се намеси с шпагат. В 14-ата минута Лукас Саша стреля плахо с глава право в ръцете на Йоргачевич. „Сините“ отговориха с удар с глава на австриеца Максимилиан Карнер, който мина на метър от страничната греда. В тези минути реферът показа жълти картони на Борислав Цонев, Георги Костадинов, Деян Иванов, Денис Махмудов и Мики Орачев. Най-чистото положение за гол през първата част бе за столичани, което дойде след нестандартен удар на Цонев. Топката влизаше под гредата, но Владислав Стоянов успя да избие със сетни усилия в корнер. Преди почивката съдиите не зачетоха попадение на Махмудов заради засада, която бе маркирана много преди удара във вратата.

В началото на второто полувреме Рибейро смени Чунчуков с Кишада, което се отрази добре на играта на „орлите“. В 49-ата минута Вандерсон проби отлично и центрира остро, но Мисиджан не успя да стигне до топката. В 61-ата минута домакините получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле. Марселиньо чукна към Вандерсон, който му спря топката и звездата на разградчани технично прати топката покрай стената с долния ляв ъгъл на Йоргачевич.

Този разултат накара Левски да тръгне по-хазартно напред, а Лудогорец да чака шанса си на контраатака. Така Лукас Саша бе много близо до втори гол, след като получи чудесен пас от Марселиньо, но Йоргачевич показа невероятен рефлекс. Малко след това и резервата Кишада получи шанс да убие интригата, но отново сръбският вратар на „сините“ излезе навреме и отрази с тяло удара на бразилеца. Десет минути преди края на мача младият Илия Димитров влезе на мястото на Махмудов, но нямаше шансове до края на срещата. „Сините“ нямаха идея, а и сили да променят резултата и отправиха няколко далечни удари. Шампионите нанесоха удара си в 86-ата минута, когато Върджил Мисиджан се разписа с безпощаден удар след двойно подаване с Вандерсон.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:0

1-0 Марселиньо (61)
2-0 Мисиджан (86)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев (Браян Ангуло), Козмин Моци, Георги Терзиев, Сисиньо, Светослав Дяков, Лукас Саша (Андрей Препелица), Върджил Мисиджан, Марселиньо, Вандерсон, Цветелин Чунчуков (Жуниор Кишада)
Треньор - Бруно Рибейро

Левски: Боян Йоргачевич, Аймен Белаид, Макс Карнер, Деян Иванов, Роман Прохазка, Георги Костадинов (Радослав Цонев), Джереми де Нойеер (Георги Янев), Мики Орачев, Борислав Цонев, Божидар Краев, Денис Махмудов (Илия Димитров)
Треньор - Стойчо Стоев

Жълти картони: Цонев, Костадинов, Махмудов, Иванов, Карнер, Йоргачевич; Дяков, Сисиньо, Саша, Кишада, Марселиньо, Моци