Созопол

СЕЗОН 2017/18, Втора лига, 9-ти кръг

Лудогорец II победи Созопол с 1:0

25 Септември 2017

Младите таланти на Лудогорец II спечелиха минимална, но заслужена победа над Созопол с 1:0. Мачът от IX кръг на Втора професионална лига се игра на стадион „Гнездо на орли” в Разград.

Възпитаниците на Ради Здравков изиграха едно пестеливо първо полувреме, в което застрашиха вратата на съперника в 19-ата и 40-ата минута чрез Ивайло Климентов. Младият халф бе сред най-дейните на терена и два тежки негови удара профучаха над горната греда. В същото време „орлите” действаха концентрирано в отбрана и не допуснаха нито една сериозна опасност пред своя вратар Симеонов.

Разградчани влязоха на висока скорост в първите минути на втората част. Красива комбинация между влезлият като смяна Доминик Янков, Светослав Ковачев и Климентов изведе последния сам срещу стража на Созопол Теменлиев. Вратарят парира първия удар, но при добавката талантът от школата на клуба не сбърка и оплете топката в мрежата – 1:0 в 47-ата минута на двубоя. Попадението принуди гостите да заиграят по-активно и те създадоха няколко добри възможности за гол, но защитата и Симеонов бяха на висота в решителните моменти и не допуснаха попадение. „Орлите” отговориха с два хубави удара на Ковачев в 69-ата и в 71-ата минута от фал, които обаче не попаднаха в целта. В последните секунди на добавеното време вратата на съперника застрашиха Тони Иванов и Доминик Янков, но шансът не бе на тяхна страна и до второ попадение не се стигна.

ЛУДОГОРЕЦ II - СОЗОПОЛ 1:0

1:0 Ивайло Климентов (47')

Лудогорец II: Васил Симеонов, Денислав Александров, Александър Василев, Рафаел Форстър, Яцек Горалски, Олег Димитров, Преслав Петров, Венцислав Керчев /капитан/, Светослав Ковачев, Ивайло Климентов, Томас Цвятков (Доминик Янков, Тони Иванов, Кристиян Китов).

Созопол: Мартин Теменлиев, Иван Стоев (капитан), Иван Пенев, Мартин Сечков, Стоян Мантаров, Кирил Грозданов, Костадин Стоянов, Кристиян Пешов, Кристиян Тафраджийски, Михаил Георгиев, Мирослав Радев (Мустафа Мустафа, Диян Лефтеров, Станимир Баев).