КУРИОР 90+6´

2 : 3

6´ МАРСЕЛИНЬО
63´ ВАНДЕРСОН
89´ СТАНЧЕВ (автогол)
Стадион "Тича", Варна

Черно море

СЕЗОН 2015/16, A група, 2-ри кръг

Лудогорец нокаутира Черно море на „Тича“

26 Юли 2015

Лудогорец постигна първа официална победа за новия сезон. След три поредни загуби от началото на сезона - две от Милсами и една от Литекс, шампионите треснаха с 3:2 Черно море на „Тича“. Двубоят бе съобразно дерби на отпадналите от Европа тимове, като само часове преди вчерашната среща „моряците“ бяха победени от Динамо Минск.

Срещата започна ударно за Лудогорец, като още в 10-ата минута Светослав Дяков даде чудесен извеждащ пас към Марселиньо. Бразилецът се измъкна от защитата на Черно море и останал сам срещу Китанов не му остави шанс - 1:0 за „орлите“. В 15-ата минута шампионите можеха да поведат с два гола, като Лукас Саша центрира отлично към Мисиджан, но ударът на холандеца рикошира в Жиньо. Футболистите на Черно море трудно организираха атаки и почти не заплашваха Владислав Стоянов. Все пак в 35-ата минута Венков стреля силно, но неточно. Малко след това Марселиньо можеше да отбележи втори гол, след като бе изведен сам срещу Китанов. Той обаче се забави и стреля слабо.

Още на почивката двата треньори направиха по една смяна. Паланков замени Жиньо, докато Вандерсон влезе на мястото на Александър Василев. В 55-ата минута „моряците“ имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Сисиньо. Тя обаче не бе отсъдена, а при контраатаката Стефан Станчев събори нахлуващия Мисиджан. На терена настана сериозно меле, след което най-дейните - Йордан Минев и Стенио получиха жълти картони. В 63-ата минута резервата Вандерсон направи 2:0. Попадението за Лудогорец падна след страхотна бразилска комбинация, при която Марселиньо чукна с пета към Сисиньо, той центрира остро за Вандерсон, който отблизо не сбърка. Черно море обаче не се предаде и в 76-ата минута Стенио намали. Той отбеляза с ефектна странична ножица след центриране на Симеон Райков. След попадението домакините се втурнаха в атаки, но при едно изчистване напред в 89-ата минута, трима футболисти от Лудогорец останаха сами срещу един играч на „моряците“. Резервата Лукоки подаде към Вандерсон, той чукна към Марселиньо, а в опита си да изчисти топката Стефан Станчев я прати в мрежата на Китанов - 3:1 за „орлите“. Крайният резултат оформи Матиа Курьор, който се възползва от груба грешка на Моци и Терзиев и не остави шанс на Стоянов.

След седмица Черно море гостува на Славия, а Лудогорец приема Левски.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2-3

0-1 Марселиньо (6.)
0-2 Вандерсон (63.)
1-2 Стенио (75.)
1-3 Станчев авт. (89.)
2-3 Курьор (90.)

Черно море - Георги Китанов, Стефан Станчев, Жиньо (Тодор Паланков), Траян Траянов, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Стенио, Мехди Бурабия, Матия Курьор, Андреас Васев (Симеон Райков), Живко Петков (Вилиян Бижев)