Шампионска лига, 2-ри предварителен кръг

Милсами

СЕЗОН 2015/16, Шампионска лига, 2-ри предварителен кръг

Лудогорец аут от Европа след втора загуба от Милсами

22 Юли 2015

Лудогорец напуска евротурнирите, след като загуби с 1:2 и реванша срещу Милсами във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Преди седмица молдовците бяха спечелили с 1:0 в Разград.

Мачът в Орхей започна по отличен начин за Лудогорец. Шампионите действаха със самочувствие и до 20-ата минута създадоха няколко отлични ситуации за гол. Вандерсон, Марселиньо и Върджил Мисиджан пропуснаха да се разпишат, докато домакините се бранеха с десет човека и рядко минаваха центъра. Попадението във вратата на Милсами стана факт в 27-ата минута. Страхотна атака започната от Препелица и минала през Кишада и Марселиньо изведе Вандерсон в чиста позиция и бразилецът не сбърка. Минута по-късно обаче домакините изравниха при първата си атака към вратата на Владислав Стоянов. Стражът на „орлите“ изби удар на излезлия сам срещу него Буд, но Андроник довкара с глава. В 38-ата минута Лудогорец като по чудо не отбеляза втори гол. Кишада се пребори за една топка в центъра и изведе Вандерсон сам срещу Мицу. Вратарят на Милсами обаче спаси. След изпълнението на последвалия корнер топката стигна до Мисиджан, който на два пъти стреля към вратата, но в тялото на противникови футболисти.

След почивката Лудогорец отново имаше превъзходство, но чистите положения пред вратата на Мицу липсваха. В 72-ата минута Кожухари бе изгонен за втори жълт картон, но и това не помогна много на шампионите. Продължителна атака на „орлите“ в 83-ата минута завърши със спорно положение в наказателното поле на Милсами. Марселиньо бе съборен, но реферът прецени, че дузпа няма.

Пространствата в ариегарда на Лудогорец позволиха на Милсами да направи контраатака в 89-ата минута, която завърши с гол на резервата Рацу.

Милсами – Лудогорец 2:1

Стадион "Дистрик Спорт Комплекс Орхей", 3000 зрители

МИЛСАМИ: 1 Мицу, 2. Раили, 4.Ерхан, 6. Шедрак, 15. Расулов, 8. Патраш, 14. Белак, 22. Андроник (75 - Болохан), 27. Кожокари, 16. Антонюк (76 - Заричнюк), 26. Буд (86 - Раку)
Треньор: Юрий Осипенко

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 25. Минев, 15. Ал. Александров, 27. Моци, 16. Ангуло, 18. Дяков, 30. Препелица (63 – 92. Лукоки), 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 93. Мисиджан, 11.Жуниор Кишада (71 – 17. Чунчуков)
Треньор: Бруно Рибейро

Голмайстори: 0:1 Вандерсон (27), 1:1 Андроник (28), 2:1 Раку (89)

Жълти картони: Кожокари, Белак (Милсами); Дяков, Кишада (Лудогорец)

Червен картон: Кожокари 72’ (Милсами)

Съдия: Свен-Ерик Едвартсен (Норвегия)