Ахмат

СЕЗОН 2017/18, Контроли, А отбор

Лудогорец отнесе Ахмат с 2:0

2 Юли 2017

Лудогорец завърши подготвителния лагер в Австрия с победа. Основният състав на шампионите отнесе с 2:0 петия от последното първенство на Русия Ахмат (Грозни). Головете отбелязаха Вандерсон през първото полувреме и Марселиньо след почивката. Така „орлите“ си тръгват от алпийската държава с четири победи, един равен и една загуба. Дебют за Лудогорец направи новопривлеченият аржентински вратар Хорхе Брун, който остана на терена през всичките 90 минути. Бившият играч на Колон и Росарио Централ се отличи с едно отлично спасяване през второто полувреме.

Мачът започна много добре за “орлите”. Първата интересна ситуация дойде още във втората минута, когато Вандерсон проби отляво и центрира в наказателното поле към Джоди Лукоки, който обаче не успя да засече добре топката. Секунди по-късно отново Лудогорец направи отлична атака. Марселиньо и Сисиньо разиграха кълбото, вторият се озова на стрелкова позиция, но крайният бранител не успя да завърши атаката на шампионите. В 11-ата минута Лукоки направи нов сериозен пропуск. Капитанът на "зелените" Марселиньо центрира удобна топка към крилото, но 24-годишният футболист стреля изключително неточно, пращайки с глава кълбото в аут.  Логичното се случи в 24-ата минута, когато Сисиньо се пребори за една топка отдясно и веднага центрира в наказателното поле, където на чиста позиция бе Вандерсон, който с лекота търкули топката в мрежата на Гудиев.

В началото на второто полувреме "орлите" стигнаха до второ попадение. Негов автор стана Марселиньо, който завърши майсторски отлична контраатака. В 55-ата минута играчите на Олег Кононов успяха да сътворят първата си прилична атака. Мирзов пробва рефлекса на Хорхе Брун, който обаче показа класа, избивайки топката в ъглов удар. В 80-ата минута "орлите" бяха близо до трети гол. Вандерсон проби и намери в наказателното поле Козмин Моци, който технично се опита да пусне кълбото към Марселиньо вместо да стреля към вратата.

На 7 юли Лудогорец ще изиграе нов контролен мач в Разград. Това ще бъде последна проверка преди гостуването на Жалгирис от втория кръг на Шампионската лига.

ЛУДОГОРЕЦ - АХМАТ (ГРОЗНИ) 2:0

1:0 Вандерсон (24')
2:0 Марселиньо (54')

ЛУДОГОРЕЦ : Хорхе Брун, Сисиньо, Козмин Моци, Георги Терзиев, Натанаел, Абел Анисе, Лукас Саша (46 - Густаво Кампаняро), Вандерсон, Марселиньо, Джоди Лукоки, Джонатан Кафу

АХМАТ: Гудиев, Плиев, Семенов (59 - Родолфо), Уилкер, Акхядов (59 - Утсиев), Иванов, Торж, Мирзов (59 - К. Кадюров), Швец, Митришев, Балай (46 - Садаев)