Стадион "Гнездо на орли", Разград

СЕЗОН 2016/17, Втора лига, 26-ти кръг

Лудогорец II победи Левски (Карлово) с 2:1

2 Май 2017

Лудогорец II победи Левски (Карлово) с 2:1  в мач от 26-и кръг на Втора професионална лига. Възпитаниците на Ради Здравков доминираха през целия мач, но многото пропуски, особено през първото полувреме, им попречиха да постигнат по-убедителен резултат.

Гостите влязоха в мача по-мотивирано и успяха да създадат два опасни положения до 8-ата минута, при които обаче топката профуча далеч от вратата. След това орлите поеха контрола върху действията на терена и само между 9-ата и 17-ата минута създадоха цели 5 положения за гол пред вратата на съперника, но на 3 пъти Чунчуков, а по веднъж Ковачев и Сашо Василев, нямаха шанс да поразят целта.

В 34-ата минута футболната логика възтържествува. Чунчуков скочи най-високо за една центрирана в наказателното поле топка и я засече с глава. Вратарят на гостите реагира добре, но централният нападател на разградчани  успя да направи ефектна и ефективна добавка със задна ножица и да открие резултата. Орлите продължиха да редят атака след атака и в 44-ата минута Жоао Паоло проби по фланга и в настъпилата суматоха капитанът на Левски (Карлово) Янко Вълканов засече острото центриране на бразилеца в мрежата, за да увеличи с автогола си преднината на домакините до 2:0.

През втората част темпото спадна и в 66-ата минута Кевин Нцхо се възползва от миг разсеяност в защитата на разградчани, за да отбележи почетното попадение за своя тим - 2:1.

„Невъзможно е футболистите да са на максимално ниво във всеки мач. Днес определено не беше нашият ден, защото възможностите ни са много по-големи. След лятната подготовка обаче ще изглеждаме по коренно различен начин”, коментира след последния съдийски сигнал  помощник-треньорът на  Б отбора на Лудогорец Тодор Живондов.

Състав на Лудогорец II срещу Левски (Карлово): Иван Атанасов, Преслав Ивелинов Петров, Александър Василев, Цветелин Чунчуков, Жоао Паоло, Антонио Георгиев, Кристиян Григоров, Петър Петров, Славчо Шоколаров, Светослав Ковачев, Йордан Минев (Ивайло Климентов, Олег Димитров, Кристиян Димитров)