ЦСКА-София

СЕЗОН 2016/17, Първа лига, 29-ти кръг

Скандална дузпа посече Лудогорец на "Българска армия"

23 Април 2017

Лудогорец направи 1:1 с ЦСКА в здрав мач на "Българска армия" и седем кръга преди края на шампионата води пред втория Левски с 13 точки. "Орлите" показаха, че не могат да загубят на "Армията", дори да играят само с 40-50 от потенциала си. Отделно от това съдията Стефан Апостолов се превърна в главно действащо лице, след като отсъди скандална дузпа за "червените".
Лудогорец избра тактика без чист централен нападател. На върха на атаката беше Кафу, който изпълняваше функцията на фалшива деветка. За "орлите" се завърна Натанел, който пропусна няколко мача заради контузия. Гостите имаха и силен коз на пейката, след като капитанът Светослав Дяков влезе в групата след едномесечно лечение на мускулна контузия.

"Червените" започнаха малко стъписани срещата и Лудогорец стигна до първа голово възможност. Течеше 8-ата мин., когато Кампаняро с удар извън наказателното поле нацели страничната греда на Китанов. Около 5 минути по-късно се стигна до много спорна ситуация пред вратата на Лудогорец. Каранга удари с лакът в лицето Моци, докато двамата се бореха за по-добра позиция. Румънецът се строполи на земята и започна да се гърчи, а от устната му потече кръв. Футболистите на Лудогорец поискаха червен картон за Каранга, но съдията Стефан Апостолов му показа само жълт.
След тази ситуация ЦСКА-София взе инициативата. Домакините вдигнаха темпото и доминираха до края на полувремето. Те създадоха няколко прилични ситуации пред вратата на Ренан, но нито една от тях не беше с етикета "голова". Може би домакините бяха най-близо до попадения в 38-ата мин., когато Рубен Пинто изненада Лудогорец с майсторски прехвърлящ удар, но топката мина до гредата.

ЦСКА-София започна добре втората част. "Червените" играеха агресивно, но отново не успяваха да застрашат солидно вратата на гостите. Течеше 64-ата мин., когато се стигна до скандална ситуация, която наклони солидно везните в полза на ЦСКА-София. Десподов се опита да премине през Паломино, а защитникът на "орлите" игра неволно с ръка като по никакъв начин не предотврати гол. Съдията отсъди дузпа, но нарушението беше извън наказателното поле. Бумал беше точен от бялата точка - 1:0 за ЦСКА-София.

Лудогорец реагира мигновено и натисна домакините. Малко след това се стигна до екшън на терена, след като Моци прикани доста бурно Каранга да напусне по-бързо терена при смяна. Съдията показа жълт картон на румънеца.

"Орлите" се нуждаеха само от десетина минута на по-високи обороти, за да изравнят. Това се случи в 75-ата минута, а голмайсторът беше Марселиньо. Той се възползва от перфектен пас на Вандерсон. Бразилецът пък стигна до топката след грешка на Рубен Пинто.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Петрус Бумал (65') - дузпа
1:1 Марселиньо (75')

ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Рубен Пинто, Фернандо Каранга (74 - Кевин Меркадо), Арсенио Нунеш, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Кирил Десподов, Петрус Бумал (81 - Кристиан Малинов), Густаво Кулма (86 - Кевин Кубемба)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Абел Анисе (85 - Жуниор Кишада), Густаво Кампаняро, Марселиньо, Джонатан Кафу, Вандерсон (90+2 - Лукас Саша), Върджил Мисиджан (72 - Клаудиу Кешеру)

Жълти картони: Николай Бодуров, Петрус Бумал, Фернандо Каранга (ЦСКА-София); Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Марселиньо (Лудогорец).