Берое

СЕЗОН 2016/17, Първа лига, 14-ти кръг

Лудогорец с десета поредна победа

19 Ноември 2016

Лудогорец записа 10-а поредна победа в Първа лига, след като би трудно Берое в Разград с 1:0. „Орлите“ логично пазеха сили за битката с Базел в сряда и като нищо можеха и да не победят, но все пак майсторството на Джонатан Кафу донесе поредните 3 точки в актива на шампионите.

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев бе дал почивка на някои от своите основни футболисти. Нямаше ги Козмин Моци, Натанаел, Светослав Дяков и Вандерсон. От своя страна Ферарио Спасов също бе направил много промени от мача в Стара Загора преди 3 дни. Извън титулярите остана голмайсторът на гостите Жуниор Мапуку, който бе заменен от Давид Манга. „Самураят“ Кохей Като пък бе предпочетен пред Евертон Джилио Том.

Домакините владееха повече топката в началото на мача, но не стигаха до чисти положения. Футболистите на Берое пък застрашиха „орлите“ единствено след две центрирания от корнер, но не сериозно. Първата добра ситуация в срещата се откри пред Мисиджан, който бе изведен добре от Марселиньо, но точно преди топката да стигне до Кешерю, Венци Василев изби. В 37-ата минута футболистите на Георги Дерменджиев разиграха добре, като топката се озова в Абел Анисе. Малгашът би много хубав удар, който мина на сантиметри от вратата на Макенджиев. Секунди след това пред вратата на Берое стана доста напечено, като отново в центъра на събитията на Анисе. Той си пое технично топката и би, но в горната греда. В 44-ата минута за втори път късметът не бе на страната на Лудогорец. Мисиджан се пребори за кълбото и стреля от малък ъгъл, но отново в гредата.

В първите минути на втората част играчите на „орлите“ отново не се напъваха кой знае колко. Все пак в 61-ата минута Мисиджан центрира в наказателното поле на Берое, Кешерю стреля с глава, но Макенджиев спаси. В 70-ата минута домакините поведоха в резултата. Марселиньо подаде към Кафу, който се разходи из защитата на старозагорци и с много хубав удар прати топката в горния ъгъл на вратата на Макенджиев. Веднага след попадението пред Берое се откри отлична възможност да стигне до изравнително попадение. Атанас Зехиров стреля, топката се отби в крака на Анисе и в крайна сметка не попадна във вратата на Владислав Стоянов. Гостите погледнаха по-смело към вратата на Лудогорец и изнесоха играта напред. Това обаче се оказа добре дошло за футболистите на Георги Дерменджиев, които направиха няколко отлични контраатаки. При една от тях Марселиньо изведе отлично Мисиджан, който би, но Макенджиев спаси. В 84-ата минута Лукоки проби отдясно и върна към Марселиньо, който обаче не можа да нанесе добър удар. Секунди по-късно „орлите“ можеха да убият интригата в срещата. Мисиджан премина през защитата на Берое и би, но отново стражът на гостите изби.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 1:0

1:0 Джонатан Кафу (70')

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Хосе Луис Паломино, Игор Пластун, Сисиньо, Лукас Саша, Абел Анисе, Марселиньо (89 - Густаво Кампаняро), Върджил Мисиджан, Джонатан Кафу (74 - Джоди Лукоки), Клаудиу Кешеру (76 - Жуниор Кишада)

БЕРОЕ: Благой Макенджиев, Карлос Охене, Кохей Като, Иво Иванов, Радослав Кирилов, Атанас Зехиров (75 - Неманя Милисавлевич), Венцислав Василев, Борислав Цонев (72 - Георги Динков), Веселин Пенев, Илия Миланов, Давид Манга (65 - Александър Колев)

Жълти картони: Върджил Мисиджан (Лудогорец); Кохей Като (Берое).