Мач център

СЕЗОН 2016/17, Първа лига, 8-ми кръг

Лудогорец загря за ПСЖ с разгром над Верея

23 Септември 2016

Лудогорец загря за големия мач с ПСЖ с изразителна победа в първенството на Първа професионална лига. „Орлите“ разгромиха с 5:1 като гост Верея. Георги Дерменджиев заложи на повечето титуляри, като на вратата се появи Милан Борян, а заради контузиите на Натанаел и Витиня като ляв бек игра Лукас Саша.

Първото попадение отбеляза Вирджил Мисиджан в 13-ата минута. В 29-ата Джонатан Кафу удвои. В 49-ата минута Вандерсон вкара за 3:0. В 68-ата минута Кафу реализара за 4:0, а две минути по-късно Марселиньо направи резултата катастрофален за домакините - 5:0. В 86-ата минута Илиаш намали на 5:1, след изпълнение на дузпа.

Лудогорец бе пълен господар на терена и не остави никакъв шанс на своя опонент. Възпитаниците на Георги Дерменджиев редяха атака след атака, като част от набезите бяха доста скоростни и красиви. Верея не успя да застраши нито един път сериозно вратата на Милан Борян. Опасностите се изчерпаха с няколко далечни удара и безцелни центрирания. Преди този мач Верея имаше три домакински победи и не бе допускал гол.

Първата опасност бе в 11-ата минута, когато Козмин Моци изведе зад гърба на защитата Вирджил Мисиджан. Крилото пое майсторски, но се забави да стреля и не успя да реализира. Две минути по-късно Мисиджан бе изведен отляво и от малък ъгъл вкара за 1:0. При паса останаха съмнения за засада, но това няма голямо значение, тъй като бе въпрос на време българският шампион да отбележи гол. В 22-ата минута Марселиньо изведе Джонатан Кафу на чиста позиция. Нападателят потърси изненадата, като се опита да преодолее стража на домакините с удар с външен фалц, но той се оказа твърде слаб. В следващата атака Лукаш Саша се озова на добра позиция за стрелба и опита късмета си, но Караджов демонстрира добър рефлекс и изби в корнер. В 29-ата минута Марселиньо изведе Кафу на голова позиция и този път звездата на "орлите" не сгреши. Бразилецът овладя и с премерен изстрел реализира за 2:0.

В 31-ата минута Мисиджан показа своя арсенал от финтове и след като развинти играч на Верея, нацели левия стълб с фалцов шут.  Минута по-късно Марселиньо имаше отлична възможност да сложи окончателно точка на спора, но шутира право в ръцете на Караджов. Малко преди края на първата част Вандерсон имаше шанс да запише името си сред голмайсторите, но стражът на Верея не позволи това да се случи. Секунди по-късно бразилецът излезе сам срещу вратаря, но Караджов усети, че играчът на българския шампион се гласи да го прехвърли и неутрализира опасността.

Второто полувреме стартира с гол във вратата на Верея. Кафу намери Вандерсон, който на празна врата направи резултата класически. В 68-ата минута Вандерсон изведе Кафу сам срещу вратаря. Бразилецът преодоля на скорост последното препядствие и на празна врата не сбърка за 4:0. Само две минути бяха нужни на "орлите" за пети гол. Марселиньо направи двойно подаване с Кафу и вкара с левия крак. В 86-ата минута Верея намали на 5:1. Елиаш се разписа от дузпа.

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:5

0:1 Мисиджан (13')
0:2 Кафу (29')
0:3 Вандерсон (49')
0:4 Кафу (68')
0:5 Марселиньо (70')
1:5 Илиаш (84') - дузпа

Верея: 12. Караджов, 77. Педро, 25. Ангелов, 3. Зафиров, 5. Мунин (78 -