Базел

СЕЗОН 2016/17, Шампионска лига, Групова фаза

Лудогорец изпусна Базел

13 Септември 2016

Шампионът на България - Лудогорец, изигра пореден голям мач в Европа, след като само липсата на късмет го лиши от победа срещу Базел в мач от първия кръг на груповата фаза в ШЛ. Уникален гол на Джонатан Кафу даде преднина на орлите в 45-ата минута и по всичко изглеждаше, че това ще е достатъчно за трите точки, но в края на срещата домакините стигнаха до изравнително попадение от нищото.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме. Чистите голови положения не бяха много, но за сметка на това първите 45 минути бяха динамични и доста интригуващи. Топката рядко се вдигаше по въздуха и темпото бе високо. Главният съдия спести поне 3-4 жълти картона на домакините.

Възпитаниците на Дерменджиев и Фишер не загубиха никакво време за разузнаване и в първите минути си размениха по едно опасно положение. Първо Бярнасон излезе на отлична голова позиция, но не успя на прехвърли Владислав Стоянов. Последва атака на "орлите". Джонтан Кафу излъга майсторски играч на домакините и стреля, но топката излезе в аут.

В 6-ата минута Базел създаде инфарктно положение, но за радост на българите футболист на швейцарците не успя да засече центриране отдясно на 1-2 метра от голлинията.

В 31-ата минута Янко отправи слаб изстрел с глава, който не успя да намери очертанията на вратата на Стоянов.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Кафу отбеляза за 0:1. Марселиньо изведе нападателя майсторски в коридор на добра позиция и бразилецът се възползва по най-добрия начин. Той развинти с няколко финта бранител на Базел и с прецизен удар по земя, не остави шанс на стража Вацлик.

В 56-ата минута само късметът спаси Лудогорец от попадение след грешка на Върджил Мисиджан, който върна неумело към Козмин Моци, футболист на Базел изпревари румънеца, но в завършващата фаза не успя да намери свои съотборник.

Постепенно Лудогорец започна да играе много стабилно в отбрана и до края на мача швейцарците разчитаха основно на центрирания отдалеч, които не затрудняваха централните бранители Моци и Паломино. И когато не се виждаше как Базел може да изравни, се случи тази грешка на Стоянов.

В 79-ата минута вратарят на "орлите" боксира наглед безобидно центриране право в краката на Стефан, който без забавяне прати топката в празната врата за крайното 1:1.

Следващата среща на Лудогорец се очертава да е още по-интересна, тъй като българският шампион приема звездния тим на ПСЖ.

БАЗЕЛ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1