Локо (Пд)

СЕЗОН 2016/17, Първа лига, 5-ти кръг

Лудогорец изпусна Локо (Пд)

28 Август 2016

Само 5 дни след великата вечер в Пилзен, класирала Лудогорец за втори път в Шампионската лига, "орлите" отново направиха 2:2.

Този път срещу Локо (Пд) на "Лаута" и определено шампионите трябва да съжаляват, че си тръгнаха само с една точка от Пловдив. Футболистите на Георги Дерменджиев тръгнаха в атака още от първата минута, но рядко стигаха до положение пред Илко Пиргов.

Домакините излязоха напред в резултата в 24-ата минута, когато Горанов проби отляво и центрира към Дани Кики. Той надигра във въздуха Натанаел и свали към връхлитащия Камбуров, който отблизо направи 1:0.

След попадението разградчани взеха изцяло инициативата, а второто полувреме започнаха като пълни господари на терена. Логичното се случи в 53-ата минута. Тогава Вандерсон центрира от фаул, а пласиралият се отлично Пластун с глава прехвърли излезлия напред Илко Пиргов.

В 65-ата минута Вандерсон проби отдясно, но ударът му не намери целта. В 73 минута шампионите стигнаха до обрат. Кафу в типичен стил елиминира двама играчи на Локо (Пд) и подаде към Вандерсон, той пусна за резервата Кешеру, за когото не бе проблем отблизо да отбележи. В 82-ата минута румънският национал можеше да вкара отново, но Пиргов спаси силния му изстрел.

Локо (Пд) изравни в 86-ата минута. Тогава Симеон Райков изпълни фаул, Марселиньо заблуди Владо Стоянов, че ще играе с топката и тя се озова в мрежата му - 2:2.

При такъв резултат завърши срещата, а в самия край контузия получи Сисиньо, който бе заменен от Витиня.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 2:2

1:0 Мартин Камбуров (24')
1:1 Игор Пластун (54')
1:2 Клаудиу Кешеру (73')
2:2 Симеон Райков (85')

Локомотив: Пиргов, Котев, Везалов, Горанов, Кики (83 - Велковски), Траянов, Вълчев, Райнов, Умарбаев (62 - Бакалов), Марчев (77 - С. Райков), Камбуров

Лудогорец: Стоянов, Сисиньо (79 - Витиня), Пластун, Паломино, Натанаел, Вандерсон, Саша, Марселиньо, Мисиджан (54 - Кешеру), Кишада (76 - Кампаняро), Кафу

Жълти картони: Везалов, Траянов, Вълчев, Райков (Локомотив); Саша, Пластун (Лудогорец).