Шампионска лига, 2-ри предварителен кръг

Младост (Подгорица)

СЕЗОН 2016/17, Шампионска лига, 2-ри предварителен кръг

„Лудогорец“ с класика в Подгорица, чака Звезда

20 Юли 2016

„Лудогорец“ постигна класическа победа с 3:0 над Младост в реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига и с общ резултат 5:0 продължава напред. В следващата фаза „орлите“ ще срещнат сръбския колос „Цървена звезда“.

На стадиона в Подгорица „Лудогорец“ имаше тотално превъзходство през целия мач и можеше да постигне далеч по-изразителен успех. В първите минути пред Лукас Саша се откри отлична възможност, но бразилецът от чиста позиция стреля в аут. В 24-ата минута „орлите“ спечелиха дузпа за фаул срещу Марселиньо. Зад топката застана Козмин Моци, който за разлика от мача в Разград пропусна. Впоследствие домакините стигнаха до гол, който не бе зачетен заради засада. В 38-ата минута „Лудогорец“ поведе след красив гол на Джоди Лукоки.

В самото начало на второто полувреме Вандерсон направи резултата 2:0 за шампионите. В 64-ата минута преднината на „орлите“ вече бе класическа след красив гол на най-добрия на терена Джоди Лукоки, който се разписа с удар от дъгата на наказателното поле.

МЛАДОСТ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3