Стадион "Бад Харинг", Австрия

СЕЗОН 2016/17, Контроли, А отбор

Динамо (Москва) спря Лудогорец

29 Юни 2016

Динамо Москва спря победната серия на Лудогорец с равенство 1:1. До този момент играчите на Георги Дерменджиев бяха записали четири поредни победи в подготовката си.
Треньорът на „орлите“ Георги Дерменджиев можеше отново да използва левия защитник Натанаел. В игра за по 15 минути влязоха и участниците на Евро 2016 Клаудиу Кешерю и Андрей Препелица.

Първата атака за шампионите дойде в 7-ата минута. Тогава Марселиньо намери Джоди Лукоки, който стреля, но встрани от вратата на руснаците. В 28-ата минута Сергей Терехов проби отдясно и центрира към Бечирай, който подаде на Зотов, а той с едно докосване прати топката в мрежата на Владислав Стоянов. След попадението за Динамо „орлите“ се активизираха и набързо затегнаха обръча пред вратата на Шунин. В 35-ата минута разградчани осъществиха хубава атака, която обаче не бе завършена както трябва от Лукоки. Логичното се случи в 41-ата минута. Тогава Марселиньо изпълни по чудесен начин пряк свободен удар и възстанови равенството – 1:1. Лошата новина за Георги Дерменджиев обаче бе контузията на Йордан Минев, който напусна принудително и бе заменен от Сисиньо.

В 50-ата минута Панченко можеше да вкара от фаул, но ударът му срещна напречната греда. Последваха положения за Лудогорец, но Марселиньо и Саша не успяха да отбележат. Сисиньо и Мисиджан също обстрелваха вратата на руснаците без успех. На няколко пъти и нервите взимаха връх.

Съставът на Лудогорец срещу Динамо (Москва): Владислав Стоянов, Йордан Минев (31 - Сисиньо), Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел (46 - Витиня), Светослав Дяков (73 - Препелица), Абел Анисе (46 - Лукас Саша), Марселиньо (73 - Кишада), Джоди Лукоки (46 - Мисиджан), Вандерсон (87 - Густаво Кампаняро), Джонатан Кафу (73 - Кешеру).