Славия

СЕЗОН 2015/16, A група, 34-ти кръг

Лудогорец разгроми Славия за историята

16 Май 2016

Шампионът Лудогорец  разгроми Славия на „Овча Купел“. 4,5 години, след като разградчани унижиха „белите“ с 6:0, сега те разбиха противника с 5:0. Младият отбор на домакините бе тотално надигран от развихрилите се бразилци в състава на Лудогорец. Това е и най-голямата загуба на Славия на „Овча купел“ в историята на клуба.

В първите минути на мача двата отбора си размениха по един удар чрез Вандерсон и Йомов, които обаче не застрашиха двамата вратари. В 7-ата минута шампионите поведоха в резултата. Грешка направи Карабельов, топката се озова в Кешерю,  който извади Кишада и той с левия крак не остави шансове на Георги Петков - 0:1. Четири минути по-късно разградчани бяха много близо до втори гол. Вандерсон проби отляво и подаде към непокрития Кешерю,който обаче нацели гредата. Доминацията на "орлите" се затвърди и малко по-късно, когато Минев центрира отлично отдясно, но Кафу се размина. В 21-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. Кишада отне топката в центъра на терена, изведе Вандерсон, който би и Георги Петков изби, но право в краката на румънеца и той на празна врата направи 2:0. В 25-ата минута на мача зрителите на стадион Славия станаха свидетели на любопитен момент. Страничният съдия Велислав Миленов получи контузия, като на неговото място влезе четвъртият арбитър Мирослав Иванов. Малко след подновяването на играта Кафу изскочи сам срещу Георги Петков, но вратарят се справи. В 43-ата минута Балджийски можеше да намали резултата, но Аргилашки изби страхотно силния му удар.

В продължението на първата част юношата на "белите" Кръстев направи много сериозен пропуск, като след грешка на Аргилашки, не успя да вкара напразната врата. В ответната атака Лудогорец тотално уби интригата в срещата. Кишада бе изведен сам срещу Георги Петков, вратарят изби, но Вандерсон отбеляза.

Втората част започна с две положения за домакините, като Георги Аргилашки хвана силни удари на Балджийски и Йомов. В 58-ата минута обаче,разликата в резултата стана плашеща. Голът отбеляза най-добрият в срещата Жуниор Кишада, който от дъгата на наказателното поле прониза ГеоргиПетков с мощен изстрел. В 67-ата минута пък, резултатът набъбна на 0:5. "Орлите" направиха показна контраатака, подета от Кафу, който комбинира с Кишада, той върна топката и за крилото не бе проблем за отбележи пети гол.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:5

0:1 Жуниор Кишада (8')
0:2 Клаудиу Кешери (20')
0:3 Вандерсон (45')
0:4 Жуниор Кишада (57')
0:5 Джонатан Кафу (69')

СЛАВИЯ: Георги Петков, Диего Фераресо, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Омар Абуд, Янис Карабельов (22 - Семерджиев), Емил Мартинов (46 - Станкев), Борислав Балджийски, Георги Йомов, Ивайло Димитров (76 - Сердеров), Калоян Кръстев

ЛУДОГОРЕЦ: Георги Аргилашки, Йордан Минев, Георги Терзиев, Венцислав Керчев, Натанаел, Светослав Дяков, Андрей Препелица, Джонатан Кафу, Жуниор Кишада (73 - Aнисе), Вандерсон (66 - Мисиджан), Клаудиу Кешеру