Локо (Пд)

СЕЗОН 2015/16, A група, 32-ри кръг

Лудогорец с втора загуба в първенството

7 Май 2016

Локо (Пд) победи с 2:1 Лудогорец и отложи с няколко дни спечелването на петата поредна титла.  Това е втора загуба на „орлите“ в настоящото първенство. Първата също бе на „Лаута“ през есенния дял.

В 8-ата минута Клаудиу Кешерю можеше да открие резултата. Тогава румънецът бе изведен отлично от капитана Светослав Дяков, но ударът му бе спасен от Александър Витанов.  В 25-ата минута Мартин Камбуров изведе домакините напред. Той вкара първия си гол срещу „орлите“ в елита директно от фаул, а рикошет в гърба на Иван Иванов заблуди Владислав Стоянов.  5 минути по-късно Кишада направи отличен пробив и подаде към напълно непокрития Кешерю. Румънецът обаче не успя да уцели вратата. В 32-ата минута Кешерю изведе Кафу отдясно, вратарят на Локо (Пд) Витанов излезе да го пресрещне, а бразилецът падна на земята. Той получи втори жълт картон за симулация и остави съотборниците си с човек по-малко. Секунди след това бившият капитан на разградчани Емил Гъргоров отбеляза за 2:0 с десния крак.

През второто полувреме Лудогорец показа характер и дори с десет човека опита всичко, за да стигне до равенството. В 61-ата минута „орлите“ бяха близо до намаляване на резултата. Йордан Минев центрира чудесно отдясно, но ударът на Кешерю с глава срещна гредата. В 65-ата минута Крум Стоянов подаде добре към Камбуров, който се обърна и стреля, като Владо Стоянов улови. В 79-ата минута Дани Кики можеше да направи победата на Локо (Пд) класическа, но би встрани. Същото малко по-късно стори и Андрей Препелица. В 90-ата минута Вандерсон намали резултата. Натанаел подаде дълъг пас, Иван Иванов сбърка и с глава изведе бразилския халф, който с десния крак върна един гол за „орлите“. В продължението шампионите не успяха да стигнат до второ попадение, което щеше да им донесе титлата и на практика.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 2:1

1:0 Мартин Камбуров (25')
2:0 Емил Гъргоров (34')
2:1 Вандерсон (91')

Локомотив: Александър Витанов, Кирил Котев (46 - Александър Тунчев), Иван Иванов, Крум Стоянов, Стефан Велев, Мартин Райнов, Дани Кики, Мартин Камбуров, Емил Гъргоров, Димитър Велковски (64 - Веселин Марчев), Пауло Серджио (76 - Ванчо Траянов)
Треньор: Илиян Илиев

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев (69 - Върджил Мисиджан), Козмин Моци, Венцислав Керчев (27 - Георги Терзиев), Натанаел, Лукас Саша, Светослав Дяков, Джонатан Кафу, Вандерсон, Кишада (74 - Андрей Препелица), Клаудиу Кешеру
Треньор: Георги Дерменджиев

Жълти картони: Козмин Моци, Джонатан Кафу, Светослав Дяков, Лукас Саша (Лудогорец); Кирил Котев, Пауло Серджио, Стефан Велев, Мартин Райнов, Емил Гъргоров (Локомотив);
Червен картон: Джонатан Кафу (Лудогорец)