Левски

СЕЗОН 2015/16, A група, 30-ти кръг

Лудогорец на четири точки от титлата след 0:0 срещу Левски

23 Април 2016

Левски и Лудогорец завършиха 0:0 в голямото дебри на „А“ група пред 15 000 зрители на „Георги Аспарухов“. По този начин разликата между двата тима остава 14 точки, което означава, че „орлите“ се нуждаят от 4 точки в оставащите срещи, за да спечелят и на теория петата си поредна титла. Преди срещата пък бе открита новият Сектор А.

Срещата започна с минута мълчание за бащата на братя Миневи – Милчо, който почина от инфаркт в началото на седмицата. Двамата железни бойци излязоха като титуляр, въпреки семейната трагедия. Иначе двубоят стартира доста здраво. Първо Натанаел получи жълт картон за нарушение срещу Сашо Александров, а след това и самият Александров бе декориран в жълто от рефера Станислав Тодоров. В 16-ата минута Нар надигра във въздуха Натанаел, но Владо Стоянов улови. Малко след това Прохазка нанесе удар от около 25 метра, но отново стражът бе на мястото си. Мигел Бедоя също опита да изненада Стоянов, но би над вратата. В 22-ата минута Дерменджиев смени младият Керчев и логично пусна на неговото място Георги Терзиев. Иначе по-късно Марселиньо направи марков пробив, но не успя да го завърши с успех. Резервата Терзиев бе близо до откриване на резултата след удар с глава от корнер, който обаче мина на сантиметри от горната греда. „Сините“ отговориха чрез Бедоя, направил добър пробив, но завършил без удар. След това пък Венци Христов стреля слабо от воле. В 44-ата минута Бедоя качи топката на главата на Лукин, но румънецът не можа да нанесе точен изстрел.

Втората част започна по-добре за гостите. В 52-ата минута Кафу поде отлична атака, подаде към Вандерсон, който обаче не успя да стреля, топката се озова отново в Кафу, който върна към Саша. Той обаче не можа да уцели вратата. В 66-ата минута Марселиньо опита да вземе топката от Сърджан Лукин, но го фаулира, за което получи жълт картон. В 76-ата минута Стойчо Стоев смени Венци Христов с Тунде Адениджи. Същото малко по-късно стори и Георги Дерменджиев, който извади Кешерю и вкара Жуниор Кишада. И двете промени в атака обаче не дадоха резултат.