Локо (ПД)

СЕЗОН 2015/16, A група, 23-ти кръг

Лудогорец пречупи Локо (Пд) с 2:0

1 Март 2016

Лудогорец постигна трета поредна победа от началото на пролетния дял в първенството.  Шампионите се наложиха с 2:0 над Локо (Пд) и дръпнаха на втория Левски с 11 точки. В сряда „сините“ приемат Монтана. Марселиньо и Козмин Моци отбелязаха двата гола през първото полувреме. След почивката „орлите“ пропуснаха още положения, но такива имаше и за гостите от Пловдив.
Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев пусна всичко най-добро, с което разполага. След изтърпяно наказание сред титулярите се завърна Козмин Моци. В отсъствието на наказания Мартин Камбуров, Илиев пък се довери на Мансур Гай на върха на атаката за първия си мач начело на „смърфовете“. Зад него действаше бившият капитан на „орлите“ Емил Гъргоров. Пловдивчани излязоха без типични крила, а по фланговете действаха Димитър Велковски и Стефан Велев.

В 21-ата минута Кешерю се намеси решително като защитник. Той стори това при ъглов за Локо (Пд), избивайки пред Тунчев. Малко след това обаче бившият капитан на ЦСКА прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради игра с ръка на асистента в случая Мартин Райнов. Секунди по-късно отборът на Георги Дерменджиев поведе в резултата. Вандерсон подаде към Кафу, той чукна към Марселиньо. Звездата на „орлите“ се освободи майсторски от Крум Стоянов и Ванчо Траянов и направи вратаря Ел Харуби безпомощен.  Само две минути по-късно Кешерю можеше да вкара и второ попадение, но този път Ел Харуби се намеси решително. В края на първата част футболистите на Локо (Пд) погледнаха по-смело към вратата на разградчани. В 28-ата минута Мансур се озова сам срещу Владо Стоянов. Вратарят го пресрещна, но без успех и топката остана в нападателя Той обаче не успя да отправи удар. Малко по-късно снажният Мансур се контузи и на неговото място влезе новото попълнение Пауло Серджо. В 40-ата минута добра възможност се откри пред Крум Стоянов, който обаче не уцели вратата. В 43-та минута Козмин Моци направи 2:0. Марселиньо центрира от корнер, Серджо обаче не успя да изчисти и румънецът отбеляза за втори път във вратата на Ел Харуби. В продължението на първата част Емил Гъргоров би фаул, но в аут.

Още в началото на второто полувреме Стефан Велев пробва да изненада Владо Стоянов, но би над вратата. Последваха няколко ситуации за Лудогорец. Първо Марселиньо можеше да вкара от пряк свободен удар, но късметът не бе с него. След това Натанаел центрира много добре към Кешерю, чийто удар с глава излезе мина на сантиметри от лявата греда на Ел Харуби. Мароканският страж пък се прояви секунди по-късно, избивайки шут на Марселиньо, дошъл след подаване на Йордан Минев. В 72-ата минута Локо (Пд) бе много близо до първи гол в Разград, който обаче за пореден път им убягна. Светослав Дяков фаулира Райнов на границата на наказателното поле. Зад топката застана Гъргоров, който би технично, а топката се удари в гредата. След това тя попадна отново в Бадема, който центрира към Райнов. Новото попълнение на „смърфовете“ би с глава, но Владо Стоянов изби. Топката обаче пак бе в Гъргоров, който шутира, но Стоянов изби в корнер. Гредата още веднъж попречи на гостите от Пловдив. Това се случи в 78-ата минута, когато Велковски бе оставен непокрит в наказателното поле на „орлите“, но късметът го лиши от попадение. Малко по-късно Ел Харуби сбърка при изнасянето на топката, пресиран от Кишада. Топката се озова в Марселиньо, който обаче не уцели вратата  Малко след това и домакините удариха греда. Ел Харуби пак сбърка, Светослав Дяков стреля, но в десния стълб на стража. При добавката на празна врата Кишада би високо в аут. След това и бразилският нападател отново направи сериозен пропуск. Вместо да подаде не непокрития Лукоки, той стреля, но право в тялото на вратаря на Локо (Пд). В продължението на срещата пропуски направиха резервите Карагерен и Лукоки.