ПСВ

СЕЗОН 2013/14, Лига Европа, Групова фаза

Велик Лудогорец срази отново ПСВ

29 Ноември 2013

Лудогорец изигра поредния си велик мач в Лига Европа. Шампионът на България победи ПСВ Айндховен с 2:0 и спечели групата с 13 точки. Холандците остават със седем. Това бе втори успех на "орлите" над носителя на КЕШ от 1988 година. През септември Лудогорец спечели гостуването на "Филипс" със същия резултат.

Роман Безяк отбеляза два гола за новата голяма победа на Лудогорец. Словенският национал се разписа в 38-ата и 79-ата минута. За първото попадение асистира Марселиньо, който отново бе на висота, но пропусна да вкара. Второто попадение падна след страхотен пас на Жуниор Кайсара, който секунди по-рано преодоля по страхотен начин Тойвонен.

Лудогорец можеше да спечели с класически резултат, но в 59-ата минута споменатият Марселиньо пропусна от чиста позиция след отлична атака с участието на Жуниор Кайсара и Роман Безяк.

ПСВ завърши мача с 10 души. В 54-ата минута Брума получи втори жълт картон, след като спря с нарушение голова атака.

Лудогорец – ПСВ Айндховен 2:0

2:0 Безяк (38, 79)

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 5.Александър Барт, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков (к) (88-8.Фабио Ешпиньо), 23.Христо Златински, 7.Михаил Александров, 84.Марселиньо, 93.Върджил Мисиджан (90+2-73.Иван Стоянов), 9.Роман Безяк (82-11.Жуниор Кишада)
Треньор: Стойчо Стоев

ПСВ: 21.Йерозен Зут, 13.Сантяго Ариас, 5.Джефри Брума, 3.Карим Рекик, 29.Йорит Хендрикс, 7.Ола Тойвонен, 8.Стийн Шаарс, 6.Адам Махер, 17.Лусиано Нарсинг (63-2.Матиас Йоргенсен), 11.Юрген Локадия (75-14.Флориан Йозефсон), 22.Мемфис Депай (80-19.Закария Бакали)
Треньор: Филип Коку