ПСВ

СЕЗОН 2013/14, Лига Европа, Групова фаза

Велик Лудогорец надигра и победи ПСВ в Айндховен (снимки)

19 Септември 2013

Лудогорец изигра знаменит мач и победи с 2:0 носителя на КЕШ ПСВ в Айндховен. Историческият успех дойде напълно заслужено, след като българският шампион надигра холандския гранд и дори можеше да спечели с още по-изразителен резултат. Отборът на Филип Коку също имаше своите шансове, но Владислав Стоянов и защитниците пред него се представиха блестящо през всичките 90 минути.

Роман Безяк откри резултата в 60-ата минута. Тогава след страхотен пас на Марселиньо Върджил Мисиджан излезе сам срещу вратаря на ПСВ. Зут излезе и изчисти топката, но го направи лошо и тя попадна в словенския национал, който с прехврящ удар я изпрати в мрежата. Лудогорец реши мача в 74-ата минута. Тогава след страхотна контра атака Жуниор Кайсара намери Роман Безяк, който пусна към Върджил Мисиджан в наказателното поле. Холандецът стреля в гредата, като кълбото отново попадна в него и при добавката от малък ъгъл резултатът стана 0:2.

До края ПСВ почти не затрудни защитата на "орлите". На свой ред Лудогорец дори можеше да стигне до трети гол, но вратарят Зут изби в корнер коварен шут на Михаил Александров.

Успехът постави Лудогорец на първо място в групата, след като в другия мач Черноморец Одеса победи с 2:1 Динамо на стадион "Максимир" в Загреб.

ПСВ (АЙНДХОВЕН) - ЛУДОГОРЕЦ 0:2