Шампионска лига, 3-ти предварителен кръг
6 Август 2013, 20:45

Партизан (Белград)

0 : 1

88´ ЗЛАТИНСКИ (дузпа)
Стадион "Партизан", Белград

Партизан

СЕЗОН 2013/14, Шампионска лига, 3-ти предварителен кръг

Приказката продължава! Лудогорец изхвърли Партизан и се класира за плейофа в ШЛ (видео)

7 Август 2013

Лудогорец записа нов фантастичен успех в Европа. "Орлите" удариха с 1:0 Партизан пред 20 000 зрители в реванша от III предварителен кръг на Шампионската лига и с общ резултат 3:1 изхвърлиха белградския гранд от турнира. Победата е изключително ценна, тъй като гарантира на Лудогорец минимум участие в групите на Лига Европа. В петък тимът ще научи съперника си в плейофа на най-комерсиалния турнир в света. Безценното попадение падна в 88-ата минута. Негов автор стана Христо Златински. Халфът се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Гулан срещу Роман Безяк. Защитникът на Партизан получи и червен картон.

След минималната победа с 2:1 в Разград преди седмица в Белград Лудогорец игра прегматично. Очаквано домакините имаха преимущество през по-голямата част от мача, като Владо Стоянов и защитниците пред него имаха много работа. Въпреки натиска на сърбите, подкрепяни от невероятната публика, отбраната на шампионите не се огъна. Вратарят Стоянов, Теро Мантула и Йордан Минев на няколко пъти се намесиха решително, с което допринесоха за невероятния успех на Лудогорец.

"Няма как да не съм щастлив след такъв резултат. Сега предстои да се порадваме на успеха, но ни предстои и много работа", коментира треньорът Стойчо Стоев.

ПАРТИЗАН - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Златински (88-д)

ПАРТИЗАН: Лукач (45-Живкович), Обрадович, Иванов, Остоич, Гулан, Джемба Джемба, Маркович, Гърбич (81-Лука), Илич (68-Шчепович), Митрович, Нинкович
Треньор: Вук Рашович

ЛУДОГОРЕЦ: В. Стоянов, Кайсара, Мантула, Барт, Минев, Дяков, Златински, Александров (85-Витиня), Марселиньо (64-Ешпиньо), И. Стоянов (54-Абало), Безяк
Треньор: Стойчо Стоев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Остоич, Гърбич, Минкович (П); Златински, Безяк, Абало (Л)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Гулан (П) - 87 мин.