Мач център

СЕЗОН 2011/12, Купа на България, Финал

„Лудогорец” триумфира с Купата на България за първи път в историята си

17 Май 2012

„Лудогорец” спечели първият си ценен трофей след тежък двубой срещу претендента „Локомотив” Пловдив. „Орлите” завоюваха Купата на България – първата престижна титла от създаването на клуба през 1945 година.
„Лудогорец” показа характер, задържа високи оборотите през целия мач на бургаския стадион „Лазур” и заслужено се поздрави с победата с 2:1.

Резултатът бе открит с гол в полза на „Локомотив” Пловдив. Даксон да Силва вкара в 18-та минута на срещата, след като проби в наказателното поле и отправи диагонален удар.
В 30-та минута вратарят Урош Голубович изби опасен удар на Здравко Лазаров.
Иван Стоянов бе много близо до гол в 42-та минута, но Иван Караджов спаси.

Агитката на пловдивския тим направи играта невъзможна в началото на втората част, като хвърляше многобройни димки по терена. Наложи се главният съдия да прибере двата отбора за 5 минути в съблекалните, докато полицаите успеят да съберат фойерверките.

През второто полувреме „лудогорци” овладяха играта и натиснаха пловдивчани в тяхната половина. Изравнителният гол дойде в 72-га минута, когато Гъргоров пусна извеждащ пас към Марселиньо, който реализира с финес.
6 минути по-късно комбинацията между Бадема и бразилската звезда се повтори и Марселиньо вкара покрай плонжиращия вратар на пловдивчани.

Влезлият през второто полувреме Михаил Александров пропусна чиста възможност за гол, като прати топката право в ръцете на Иван Караджов в 83-та минута.
В самия край на срещата Юнес Бенжалюн бе изгонен с директен червен картон заради груб фаул в накателното поле.

„Поздравявам „Лудогорец” за победата. Както започнаха мача, така и го завършиха. Поддържаха високо темпо, не можахме да го издържим. Ние приключихме мача при 1:0, отпуснахме се. През второто полувреме рухнахме повече психически, отколкото физически”, призна след края на срещата наставникът на пловдивчани Емил Велев.

„Щастливи сме от факта, че спечелихме първата купа в историята на клуба. След първата част, в която не бяхме толкова убедителни, направихме корекции, повишихме комбинативността и това беше достатъчно, за да спечелим”, коментира старши треньорът на „Лудогорец” Ивайло Петев.