Мач център

СЕЗОН 2012/13, A група, 21-ви кръг

Лудогорец изпусна ЦСКА на "Българска армия" (снимки и видео)

11 Април 2013

Лудогорец изпусна ЦСКА в завързан мач, игран пред 7000 зрители на стадион "Българска армия". Дербито завърши 0:0. Така шампионите отново поведоха с две точки в класирането пред преследвача Левски и с пет пред третия Литекс.

През първото полувреме играта бе равностойна. "Орлите" имаха две възможности. Удар на Михаил Александров профуча опасно над горната греда на вратата, пазена от Черни. След това Марселиньо не успя да засече в малкото наказателно поле центриране отдясно. Домакините също имаха един шанс, но шут на Варела профуча на сантиметри над горната греда.

След почивката картината на терена не се промени. Двата тима водеха здрава битка, като головите положения липсваха. Влезлите като резерви Иван Стоянов и Димо Бакалов можеха да решат мача в края. Първо удар на Стоянов в 82-ата минута срещна гредата. В самия край на двубоя Димо Бакалов остана очи в очи със защитник и вратаря Черни, но последният се намеси решително и спаси точката за "червените".

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Стадион "Българска армия", 7000 зрители

ЦСКА: 12.Черни, 11.Бандаловски (к), 19.Попов, 25.Грънчов, 4.Венков, 8.Саша, 17.Анисе, 99.Присо, 70.Варела (58-Нюаджи), 18.Чочев, 7.Делев (62-Камбуров)
Треньор: Милен Радуканов

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Вл. Стоянов, 80.Кайсара, 27.Моци, 33.Гулдан, 77.Витиня, 18.Дяков, 23.Гъргоров (к) (79-Д. Бакалов), 84.Марселиньо, 15.Милисавлиевич (46-Ив. Стоянов), 7.Александров, 11.Кишада(56-Генчев)
Треньор: Ивайло Петев

Съдия: Георги Йорданов
Помощник съдии: Крум Стоилов, Георги Славов

Жълти картони: Венко, Варела, Лукас Саша, Бандаловски (ЦСКА); Кайсара, Марселиньо, Моци, Витиня (Лудогорец)