Стадион "Христо Ботев", Враца

СЕЗОН 2012/13, A група, 9-ти кръг

Лудогорец губи две точки във Враца

21 Октомври 2012

Ботев (Вр) спря победния ход на Лудогорец и принуди шампиона да направи първа грешна стъпка в настоящото първенство на "А" група. Мачът във Враца завърши 1:1. Така момчетата на Ивайло Петев пропуснаха възможността да дръпнат с пет точки на Левски в борбата за титлата и да изравнят серията на "сините" от 14 поредни успеха, постигната през 2005 година.

Гостите откриха резултата в 14-ата минута, когато Станислав Генчев беше оставен непокрит на около 7-8 метра пред голлинията и след асистенция на Мирослав Иванов изпрати топката в мрежата. Три минути по-рано Иван Стоянов от същата позиция не успя да простреля вратаря на врачани, който парира опасността. След гола Лудогорец продължи на натиска и Гъргоров беше близо до отбелязването на гол цели четири пъти преди да бъде заменен на почивката. Над всички в тези минути беше вратарят на домакините Михаил Иванов, който спаси всичко. Ботев не отправи нито един точен удар към вратата на Чворович преди почивката, като погледна само два пъти към вратата на разградчани, но и при двата случая защитниците им се справиха със ситуацията.

Второто полувреме Антони Здравков започна с две бързи смени, като вкара на терена Николов и Якимов на местата на Маринов и Амендола. Това успокои играта на домакините и те все по-често поглеждаха към вратата на Чворович. В 62-ата минута обаче, Кишада беше изведен от Мирослав Иванов сам срещу вратаря на Ботев, но не успя да го преодолее. В ответната атака Романов изведе Андрей Атанасов, който се освободи от прекия си пазач и под плонжа на Чворович вкара за 1:1. До края "орлите" опитаха всичко, за да вземат победата, но нямаха ден.

Ботев (Вр) - Лудогорец 1:1

0:1 Генчев (14)
1:1 Атанасов (62)

Ботев (Вр): 21. Михаил Иванов, 22. Руслан Куанг, 4. Дарко Савич, 2. Маркети, 6. Жайро Родригес, 5. Бруно Висенте, 13. Николай Маринов (46 - 11. Александър Якимов), 7. Илия Илиев (к), 17. Андрей Атанасов, 10. Амендола (46 - 14. Николай Николов), 8. Владислав Романов

Треньор: Антони Здравков

Лудогорец: 91. Иван Чворович, 25. Йордан Минев, 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Барт, 33. Любомир Гулдан, 8. Станислав Генчев, 18. Светослав Дяков, 22. Мирослав Иванов (68 - 99. Франк Гела), 84. Марселиньо, 73. Иван Стоянов, 23. Емил Гъргоров (46 - 11. Жуниор Кишада)

Треньор: Ивайло Петев