Мач център

СЕЗОН 2011/12, A група, 28-и кръг

„Лудогорец” взе решаващ мач в борбата за титлата

12 Май 2012

„Лудогорец” показа висока футболна класа в тежък мач срещу „Черноморец” и успя да го надиграе с 3:1.
С брилянтни попадения голмайсторите на „орлите” Иван Стоянов и Емил Гъргоров донесоха решаващите три точки и увеличиха шансовете на тима за титлата.

Мачът стартира много нервно, а първата атака на „акулите” доведе до първото им попадение още в 4-на минута. След разбъркване пред вратата на домакините топката се удари в страничната греда, попадна в Костадин Дяков, който отбеляза.
Масираните атаки на лудогорци към вратата на Стоян Колев не доведоха до резултат, последваха няколко пропуска на Емил Гъргоров, на Любомир Гулдан и на Станислав Генчев.

Обратът настъпи в 31-та минута, Иван Стоянов пое атаката, подаде на Гъргоров в наказателното поле, той върна към Стоянов, който разстреля Стоян Колев.
В 34-та минута треньорът на гостите Димитър Димитров –Херо се наложи да бъде изведен с полиция от терена. Той нахлу в игрището, за да се саморазправя с главния съдия Стефан Спасов за конфликта ситуация между Мирослав Иванов и Лоривал Асис.

Главният съдия отсъди дузпа за „Лудогорец” след като Уалембо фаулира Марселиньо в 38-та минута. Иван Стоянов реализира и покачи резултата на 2:1.
Малко след това нов опасен удар към вратата на гостите бе изчистен с леко докосване на топката от Стоян Колев. Емил Гъргоров преодоля сам защитата, остана сам срещу вратаря, шутира, но Колев успя да промени траекторията на топката и тя излезе извън вратата.
Стражът на гостите бе наказан със жълт картон в добавените минути на първото полувреме за обиди към съдията.

„Лудогорец” продължи да радва публиката с красиви комбинации през втората част, а съпротивата на гостите бе сломена. В 65-та минута Иван Стоянов получи хубав пас, овладя и подаде към Емил Гъргоров, който бе на мястото си. Капитанът направи красив гол от 10 метра.

Тодор Паланков, който фаулира грубо Александър Барт на терена в 75-та минута, получи директен червен картон. Две минути по-късно Марселиньо показа класа, като разнищи защитата, подаде към влезлия през втората част Касчелан, който обаче пропусна.

„Мисля, че се получи истинско дерби. Диктувахме темпото на терена. Вкарахме три гола и създадохме много положения. Играхме с настроение и ентусиазъм. Напълно закономерно спечелихме мача. Нормално е да има оспорвания, когато зарядът на мача е такъв“, заяви наставникът на „Лудогорец” Ивайло Петев.
Според него, реферът Стефан Спасов се е справил с ръководенето на срещата, въпреки острите претенции от страна на гостите.
„ Относно червения картон – 100 процента е, за удар без топка”, изтъкна треньорът.