Литекс

СЕЗОН 2011/12, A група, 25-ти кръг

„Лудогорец” направи равен мач с „Литекс”, въпреки че го надигра

22 Април 2012

„Лудогорец” взе само една точка от „Литекс” на собствен терен, въпреки тоталното си превъзходство над ловешкия тим. Мачът завърши 1:1, като останаха нереализирани многото голови положения пред вратата на Илко Пиргов.

През първото полувреме домакините упражниха силен натиск на терена.
Гостите противодействаха с агресивна игра, която доведе до много фалове, накъсвания и контузии. Оранжевите бяха наказани от главния съдия Калин Людмилов с 5 жълти картона по време на мача.
Марселиньо пропусна голова ситуация в 25-та минута, когато шутира от наказателното поле, но топката премина на сантиметри от горния десен ъгъл на вратата на ловчанлии. Бразилецът не успя да реализира още две положения през първата част, като ударите му попадаха право в ръцете на Пиргов.

Тежко пострада нападателят Кристиян Кабаселе, който в 33-та минута след сблъсък с глава с Васил Божиков получи мозъчно сътресение и се наложи да бъде сменен с Димо Бакалов.

Второто полувреме отново премина под диктовката на „орлите”.
При поредния набег на Марселиньо към вратата на гостите той подаде на Димо Бакалов, който бе спрян непозволено, но реферът не свири дузпа. Иван Стоянов се включи в ситуацията и получи възможност да стреля, но ударът му беше избит от Итуа, който игра с ръка. Но и този път дузпа на „Лудогорец” не бе дадена.
Марселиньо направи двойно подаване в 63-та минута, но отново до гол не се стигна.

Резултатът беше открит от гостите в 75-та минута, когато след контраатака Момчил Цветанов успя да преодолее вратаря. Пет минути по-късно Станислав Генчев изравни за 1:1 след асистенция на Михаил Александров. До края на срещата „орлите” упражняваха тотален натиск, но не успяха да стигнат до ново попадение.

„Направихме добър мач, който показа на всички, че аз не влизам в уговорки.Момчетата не се уплашиха”, коментира след срещата старши треньорът на „Литекс” Христо Стоичков.

„Доволен съм от играта на футболистите, но пропуснахме ценни ситуации. Загубихме две точки. Когато играеш добре, а не отбелязваш, е разочароващо. Бяхме агресивни, комбинативни, но не толкова концентрирани ”, анализира мача наставникът на „орлите” Ивайло Петев.