Стадион "Лудогорец Арена", Разград

СЕЗОН 2011/12, A група, 23-ти кръг

„Ботев” се отърва само с 3:0 срещу „Лудогорец”

7 Април 2012

„Лудогорец” завърши с 3:0 срещу отбора на „Ботев” /Враца/ в мач, в който „зелените” имаха тотално превъзходство. „Орлите” натикаха гостите в собствената им половина още след първия съдийски сигнал и докрая владееха играта.

Резултатът беше открит в 9-та минута, когато Иван Стоянов бе изведен от Емил Гъргоров за 1:0.

Натискът на лудогорци продължи, а атаките към вратата на Христо Митов валяха почти всяка минута през първата част.
В 14-та минута Иван Стоянов бе съборен в наказателното поле от противников играч. Главният съдия Христо Ристосков отсъди дузпа. Капитанът Емил Гъргоров стреля, но вратарят спаси наказателния удар. След още два пропуска на Иван Стоянов и Мирослав Иванов, Христо Митов отново спаси опасен удар на Станислав Генчев.

„Зелените” организираха многоходови атаки и в 33-та и 39-та минута, но Митов отново бе на мястото си.
Радек Петр, който изигра убедително първи мач изцяло като титуляр, изби две опасни топки към вратата си.

Разиграванията на лудогорци във втората част бяха грубо спирани от гостите. В 68-та минута Мирослав Иванов бе спънат в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа, която бе реализирана великолепно от Иван Стоянов.

Марселиньо, който влезе във втората част за първи път след контузията си, стреля опасно в 76-та минута, но не успя да отбележи гол. За сметка на това минута по-късно капитанът Гъргоров бе точен за 3:0.

„Поздравявам „Лудогорец” за победата. За отсъдените ни дузпи нямам претенции, защото бяха свирени след наши нарушения”, заяви старши треньорът на „Ботев” Антони Здравков.
„Заслужено спечелихме мача, но лошо се представяхме в завършващата фаза на атаките. Пропиляхме много положения, но важното е, че излизаме победители”, анализира срещата наставникът на „Лудогорец” Ивайло Петев.